Rammo on Rios Eel-Olümpia regatil 20. positsioonil


Karl-Martin Rammo. Foto autor: Riina Ramst

Eile toimus Rio de Janeiros 2016 olümpiaregati testvõistlusel Laser Standard klassile vaid üks võistlussõit. Kolme päevaga peetud viie sõidu kokkuvõttes on Karl-Martin Rammo (ROPK/TJK) praegu 20. kohal.

Hommikul sadamast kõige kaugemale, Pai nimelisele võistlusrajale suundunud purjetajad ootasid ennustatud tugevat tuult ja suuri laineid asjatult ligikaudu neli tundi ning suunati seejärel ringi kaldalähedasele Escola Naval rajale.

Seal veeretati meile loojuva päikesega üks kiire sõit just 180-kraadist pööret tegevas hoovuses. Üldine mulje on selline, et sisemistel radadel on sõitmine enamasti hoovuse järgi ja välimistel, kui seal juhtub tuult olema, pigem päris purjetamine.
Tegin sõiduks endale kindla plaani, kuid see ei toiminud. Startisin kaatri poolt neljandana ja läksin kohe ära parema nurga suunas. Sama tegid kõik ülejäänud startijad, kuid vasakult tuli tuuletugevdus, mis umbes kuuenda-seitsmenda kaatri poolt startijani juba jõudis, minuni aga mitte. Üles jõudsin kuskil 25ndana, uuesti all oli mu positsioon enam-vähem sama. Teises krüssus teadsin, mida teha ja kasutasin hoovuse enda kasuks 100% ära. Teist korda üleval olin juba 13nes, kuid teisel allatuuleotsal hoovuse loogika lakkas töötamast. Kaotasin sel otsal kõvasti, finišis olin 20.,“ võttis Rammo päeva kokku.

Ka üldkokkuvõttes on Karl-Martin Rammo praegu 20. kohal. Juhib Horvaatia sportlane Tonci Stipanovic.

RS:X klassil oli eile puhkepäev. Meie purjelauaneiu Ingrid Puusta (NYCS) on RS:X naiste seas praegu väga tublil neljandal kohal.

Regati kodulehekülg ja tulemused: 

http://www.sailing.org/olympics/rio2016/home.php

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Tallinna Sadam, NG Investeeringud, LTT ja Matek.

Avaldatud: 18.august kell 01:03