Rammo lõpetas Palma regati 9. kohaga


Karl-Martin Rammo Foto autor: Barbara Sanchez

Täna oli Hispaanias Palma de Mallorca’l toimuval EUROSAF Meistrite karikasarja avaetapil Trofeo S.A.R. Princesa Sofia regatil esikümnele peetavate medalisõitude päev, kus eestlastest ainsana sai osaleda Laser klassi purjetaja Karl-Martin Rammo.

Karl-Martin Rammo Foto autor: Jesus Renedo
Karl-Martin Rammo
Foto autor: Jesus Renedo

Tänases vaikses tuules peetud medalisõidus tegi Karl-Martin Rammo (ROPK/TJK) 8. koha väärilise sõidu ning lõpetas regati Laser Standard klassis tublil 9. positsioonil. Medalisõidu võttis Karl-Martin kokku nii: „Medal Race tõotas väga vaikse ja ülikeerutava maatuulega tulla ääretult keeruline, mulle selline meeldib! Kahjuks suutsin stardi totaalselt ära “mögada”, umbes nii, et kui keegi teine Eesti noor sellise stardi oleks teinud, siis ma olen riielnud nendega. Minu all olnud paat tundus mulle liinil ülimalt kõrgel ja kartes temaga kaasa minnes ootavat valestarti jäin liialt alla ja sealt edasi juba segatud tuulde, kust välja rabeleda oli tuules, kus esimesena tuulepööramise ja pagini jõudmine oli sõna otseses mõttes kullahinnaga, väga keeruline! Rabelesin end küll punti tagasi, kuid pundist läbi raiuda ei suutnud. Finišis kaheksas ja regati kokkuvõttes 9!” Regati kokkuvõttes on purjetaja oma soorituse ja saavutatud tasemega rahul: „Kui nüüd vähe üldisemat pilti vaadata, siis olen resultaadiga väga rahul! Just täpselt sellist algust ma Euroopa hooajale lootsingi. Oma paat ja mast, mis ei paindu kui pulk plastiliini ja hingamine on võrreldes Miamiga hoopis midagi muud! Lisaks näitab tulemus, et talvel tehtud töö on läinud õiges suunas ja nüüd olen veel enam motiveeritud, et siit edasi minna, investeerida veel sadu töötunde, et siis juba veelgi paremaid vilju maitsta! Sain siit uue hingamise ja ei jõua seda 17 päeva ära oodata, et Hyeresi MK-l juba maailma parima neljakümne paadi vastu jõudu proovida! ”
Regati võitis medalisõidus teisena lõpetanud sakslane Philip Buhl.

Ingrid Puusta (NYCS) lõpetas naiste RS:X klassis regati tubli 19. tulemusega ning võttis võistluse kokku järgmiselt: „Mul oli regatil kaks suurepärast sõitu, ühes olin esikümnes ja teises 11. kohal. Viimase päevaga tõusin üldkokkuvõttes ühe koha ja olen regati lõpptulemuse 19. kohaga väga rahul. Mul jäi regatist hea tunne, sest sain aru viimaste sõitudega et kui hästi purjetan siis konkureerin kohtadele esikümnes. Mul on väikseid asju mida parandada, aga aasta eesmärke silmas pidades olen kenasti ree peal.”
Regati parim oli prantslanna Charline Picon.

Deniss Karpak Foto autor: Pedro Martinez
Deniss Karpak
Foto autor: Pedro Martinez

Finn klassis sai viimasel võistluspäeval õige käigu sisse Deniss Karpak (KST) finišeerudes 3. ja 12. kohaga saanud. Regati kokkuvõttes tõusis Deniss 27. kohale. Deniss võttis raske regati kokku nii: „Järjekordne treeningperiood Palmal sai selle regatiga sai läbi. Oli väga raske ja imelik regatt, kuid lähen lootusrikkalt edasi järgmistele treeningutele ja võistlustele ning valmistun hooaja eesmärkide täitmiseks.”
Regati võitis maailmameister Giles Scott Suurbritanniast.

Marjaliisa ja Elise Umb Foto autor: Barbara Sanchez
Marjaliisa ja Elise Umb
Foto autor: Barbara Sanchez

Teiste Eesti purjetajate lõpptulemused EUROSAF Meistrite Karika Palma etapil:
Marjaliisa ja Elise Umb (Maru) 30. koht naiste 470 klassis
Lauri Väinsalu (ROPK/TREV2) 44. koht Finn klassis
Anna Pohlak (TJK) 70. koht Laser Radial klassis
Marcus Pertelson (TPLK) 80. koht meeste RS:X klassis
Kaarel Kruusmägi (SMS) 92. koht Laser Standard klassis
Martin Aruja (ROPK) 159. koht Laser Standard klassis

Anna Pohlak Foto autor: Barbara Sanchez
Anna Pohlak
Foto autor: Barbara Sanchez

Regati kodulehekülg ja tulemused: http://www.trofeoprincesasofia.org/en/default/races/race

EUROSAF Champions Sailing Cup 2015 koosneb viiest etapist. Sarja avaregatt Trofeo S.A.R. Princesa Sofia peetakse 28. märtsist 4. aprillini Hispaanias Palma de Mallorca’l. Sellele järgneb 6.-10. mail Itaalias Garda järvel toimuv Garda Trentino Olympic Week. Kolmas osavõistlus Delta Lloyd Regatta peetakse 26.-30. mail Hollandis Medemblik’is ning neljas, Kieler Woche 20.-24. juunil Saksamaal Kiel’is. Sari lõppeb Semaine Olympique Francaise regatiga, mis toimub 5.-9. oktoobril Prantsusmaal La Rochelle’is.

EUROSAF Champions Sailing Cup kodulehekülg: http://www.championssailingcup.org/

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Tallinna Sadam, NG Investeeringud, LTT ja Matek.

Avaldatud: 04.aprill kell 06:10