50. Trofeo S.A.R. Princesa Sofia Iberostar regati kolmas päev. Rammo: kaklesin täna eeskätt iseendaga


Hispaanias toimuva 50. Trofeo S.A.R. Princesa Sofia Iberostar olümpiaregati kolmandal päeval tegid Eesti koondislased taktikalisi pisivigu, mis maksid heitlikes ilmaoludes kätte. Meie esinumbrina jätkab endiselt Karl-Martin Rammo, olles Laser klassi üldarvestuses hetkel 27. kohal.

Karl-Martin Rammo: “Mina kaklesin täna eeskätt iseendaga – selg hoidis alalhoidlikuna ja tegin ka piisavalt palju vigu, et kõrgete kohtade jagamises kaasa mängida. Samas sain oma selle regati esimese väga hea stardi, mis on edasiminekuks positiivne ja kindlust tekitav. Väga suuri vigu endiselt pole, mis on suurt pilti vaadates hea, aga täit teravust siiski muidugi veel pole.”

Laser klassis toimus kolmas võistluspäev ning täna tehti algust finaalsõitudega. Karl-Martin Rammo ja Georg Haud võistlesid tugevamas- ehk kuldgrupis ning lõpetasid tänase päeva üldarvestuses vastavalt 27. ja 55. kohal. Rammo oli esimeses finaalsõidus 30. ja teises sõidus 27. kohal. Haud lõpetas tänased sõidud kohtadel 62. ja 32.

Georg Haud: “Esimeses sõidus tegin palju vigu ning sellises seltskonnas sel moel kaugele ei jõua. Teist sõitu alustasin puhtalt lehelt. Parandasin ennast ja see kajastus ka paremas sõidus. Esimese finaalsõidupäevaga 100% rahule ei jää, aga patt oleks nuriseda.”

Tavo Annus  tegi tänases esimeses sõidus valestardi ning on päeva lõppedes 124. kohal. Martin Aruja langes eilsega võrreldes 8 kohta ning on hetkel 168. kohal. Henri Silluta parandas oma positisiooni, tõustes eilselt 170. kohalt 165. kohale. Bo Aaron Kooseri tulemiseks jäi tänase päeva lõppedes 185. positsioon.

Eesti Purjetamisakadeemia ühepaaditreener Raivo Randmäe: “Ootasime täna pikalt merel stabiilset tuult. Lõpuks sündis korraldajapoolne otsus anda esimesele finaalsõidule start ning seda vaatamata heitlikele oludele. Esimese sõidu ajal oli väga salakaval ja auklik tuul. Teise sõidu ajaks küll olukord paranes ja tuul tõusis, ent vaatamata sellele oli meie poistel neis oludes raskusi ning sisse lipsasid taktikalised pisivead, mille tõttu kaotati kohti.”

Laser klassis on hetkel liidrikohal norrakas Hermann Tomasgaard, teist positsiooni hoiab inglane Lorenzo Brando Chiavarini ja kolmas on ameeriklane Christopher Barnard.

49er klassis toimus täna teine kvalifikatsioonisõitude päev, mil sarnaselt esimesele peeti kolm sõitu. Eestit antud paadiklassis ainsana esindavad Juuso ja Henri Roihu lõpetasid täna kohtadel 25, 18 ja 20. Kuue seni peetud sõidu tulemusena paigutuvad Roihud üldarvestuses 75. kohale.

Kahepaadi treener Maria Veessaar hindab senistes tulemustes perspektiivi tulevikuks: “Kahel päeval toimunud kvalifikatsioonisõitude tulemus meid kindlasti ei rahulda. Kõik võimalused olid olemas, et hõbegruppi pääseda, aga liiga palju vigu tuli sisse. Homme jätkame töö tegemist, et ühel päeval paremini sõita.”

49er klassi esikolmikusse kuuluvad Dylan Fletcher ja Stuart Bithell Inglismaalt, kohe nende kannul vaid punktise vahega on paatkond Yago ja Klaus Lange Argentiinast ning kolmandal kohal on Benjamin Bildstein ja David Hussl Austriast.

Finn klassis purjetav Taavi-Valter Taveter pidas täna hõbegrupis kaks esimest finaalsõitu. Avasõidu tulemuseks jäi 20. koht ja päeva teisel sõidul finišeeris Taveter 24ndana. Kokkuvõttes annab see 66. koha ning tulemuse parandust eilsega võrreldes kolme koha võrra.

“Täna algas päev vaikse tuulega, ent teise sõidu ajal puhus juba ilusti. Tegin kaks korralikku starti ja tänu tõusnud tuulele oli ka kiirus parem. Kahjuks tegin taktikalise vea, kui sõitsin vastutuules valele poole. Selle veaga kaotasin mitu kohta, ” võtab Taveter kokku tänased sõidud.

Finn klassi esimesed kaks kohta kuuluvad Uus-Meremaa purjetajatele. Esimesel kohal on Andrew Maloney ja teisel kohal Josh Junior.  Kolmas on hetkel argentiinlane Facu Olezza.

50ndat juubelit tähistaval regatil Palma lahes osaleb juubelile vääriliselt rekordarv sportlasi. Üle maailma on Hispaaniasse kokku tulnud 1224 purjetajat 67. erinevast riigist ning 869 alust. Kokku võisteldakse kümnes erinevas paadiklassis.

Võistluse tulemused

Avaldatud: 03.aprill kell 09:10