Rammo jätkab Laseri MM-i 27. kohalt


Karl-Martin Rammo Foto autor: Riina Ramst

Laser Standard klassi maailmameistrivõistlustel Kanadas Kingstonis on meie purjetaja Karl-Martin Rammo kahe võistluspäeva järel 27. positsioonil.

Eilsed kaks võistlussõitu seilasid 63 riiki esindavad 159 sportlast nõrgas, kiirusega 3-4 m/s puhunud tuules.

Karl-Martin Rammo (ROPK/TJK) tegi oma kvalifikatsioonigrupis 9. ja 39. lõpptulemuse väärilised sõidud ning kahe päevaga ära peetud nelja sõidu kokkuvõttes on ta praegu 27. kohal.

Liidriks on tõusnud Guatemala purjetaja Juan Ignacio Maegli sakslase Philipp Buhli ja austraallase Tom Burtoni ees.

Pühapäevani kestavad kvalifikatsioonisõidud, mille tulemuste alusel jagunetakse esmaspäevast algavateks finaalsõitudeks kuld-, hõbe- ja pronksgruppi. Regatt lõppeb kolmapäeval, 8. juulil.

MM on ühtlasi 2016 Rio de Janeiro Olümpiamängude kvalifikatsioonivõistluseks, kus olümpiapääse on võimalik lunastada 9 riigil. Esimesed 23 olümpiapiletit jagati välja 2014 septembris toimunud ISAF olümpiaklasside maailmameistrivõistlustel Hispaanias Santanderis. Kolmas kvalifikatsiooniring on 2015/2016 kontinendi kvalifikatsioonivõistlustel, milleks Euroopas on 2016 märtsis Hispaanias Palma de Mallorcal toimuv Princess Sofia Trophy, kus veel 2 Euroopa riiki saab koha Olümpiale. Eestile olümpiapääsme toomise nimel tuleb MM-il pingutada ka Karl-Martin Rammol.

Regati kodulehekülg ja tulemused: http://kingstonlaserworlds2015.com/

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Tallinna Sadam, Marinepool, NG Investeeringud, LTT, Matek ja Planestar.

Avaldatud: 04.juuli kell 09:01