Puusta ületas Läänemere, surfates pea 14 tundi


Ingrid Puusta. Author: Matthew Rickard

Esimese naisena ületas Ingrid Puusta Läänemere, surfates purjelaual Gotlandi külje all asuvalt Farö saarelt Türju lähedale Saaremaal.

Puusta startis Rootsist hommikul kell 7.37 ja finišeeris kell 21.25. Tema 100-110-miilise (üle 185 km) sõidu ajaks kujunes vaiksete tuuleolude tõttu pea 14 tundi. Saidil yb.tl/bsc-rsx oli ülesõit jälgitav ka satelliitseadme vahendusel.

“Eriti raskelt läksid viimased tunnid, Ingrid oli nii väsinud, et tahtis katkestada, aga motiveerisime teda ja suutsime surnud punktist üle saada. Oleme kõik üliõnnelikud,” ütles BNS-ile treener Jaak Lukk, kellelt pärineb ka Läänemere ületamise idee.

Nõrga tuule tõttu tuli Puustal keset sõitu lauda vahetada ja Formula asemel jätkata olümpiavarustusse kuuluva RS:X lauaga. Sellist ultradistantsi üle Läänemere pole läbinud veel ükski naine ning ka Puustat on nädala jooksul ebaedu saatnud – kord streikis kaater, kord polnud tuult. Pikal meresõidul turvas Puustat saatekaater, mille meeskonnas olid koduklubi Noblessneri Jahtklubi purjetamiskooli treenerid Jaak Lukk, Matthew Rickard, Ainar Annus ja Marek Peet.

Puusta ultrapika retke eesmärk oli toetada puuetega inimeste purjetamisvõimalusi, mille tarvis oli eelmise nädala kestel avatud annetustelefon. Erivajadustega inimeste purjetamistreeningute toetuseks saab ülekande teha ka Eesti Paraolümpiakomitee kontole SEB panka, IBAN: EE121010002019563005. Selgitustesse tuleks märkida “Annetus-purjetamine”.

Läänemere ületust toetasid Rand & Tuulberg Grupp, Alexela, Haljastuskeskus, Kultuurkapital, Eesti Paraolümpiakomitee, Rae vald, YellowBrick Tracking ja Telia Eesti.

Allikas: Külli Haav, Noblessneri Jahtklubi

Avaldatud: 26.september kell 08:28