Puusta tõusis Eel-Olümpial neljandaks


Ingrid Puusta. Foto autor: Riina Ramst

Rio de Janeiros toimuval 2016. aasta olümpiaregati testvõistlusel on kahe võistluspäeva kokkuvõttes Ingrid Puusta kõrgel 4. positsioonil. Karl-Martin Rammo hoiab 18. kohta.

Eile suurepärast vormi näidanud Ingrid Puusta (NYCS) on tõusnud naiste RS:X klassis neljandaks: „Sain täna ühe sõiduvõidu ja kaks kolmandat kohta ning tunne on ülimalt hea. Nüüd tuleb meil puhkepäev, mida plaanin kasutada muuhulgas Rio vaatamisväärsustega tutvumiseks,“ sõnas neiu eile õhtul.

Liidriks on prantslanna Charline Picon.

Laser Standard klassis võistleval Karl-Martin Rammol (ROPK/TJK) nii edukas päev paraku ei olnud.

Erinevalt eilsest, mil purjetamine oli suures osas hoovuse järgi, oli täna rohkem tuule järgi sõit. Esimeses sõidus plaanisin keskelt väga head starti, hoides samas oma võimalusi avatuna, et oleks aega reageerida, kui midagi juhtuma hakkab. Olin aga selgelt liiga agar ja sain kirja valestardi. Teiseks sõiduks oli mul juba selge plaan paigas. Paremalt start ja paremale minek, kuna seal on nõrgem hoovus ja loodetavasti ka tugevam tuul, nii nagu esimeses sõidus. Nii nüri kui see ka polnud, siis tuul pööras krüssu käigus aga hoopis 10-20 kraadi vasakule, mis lõppkokkuvõttes tähendas, et finišisse jõudsin 27ndana.
Positiivne on, et tänane päev näitas mulle ära mõningad murekohad, mis Rios toimuvatel regattidel märksõnadeks võivad kujuneda – ümberlülitus ja kiire kohanemine uue olukorra, rajaga. Iga päev võib eelnevast väga palju erineda,“ kommenteeris
praegu 18. asetust hoidev Rammo oma võistluspäeva.

Laseril juhib horvaat Tonci Stipanovic.

Regati kodulehekülg ja tulemused:
http://www.sailing.org/olympics/rio2016/home.php

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Tallinna Sadam, NG Investeeringud, LTT ja Matek.

Avaldatud: 17.august kell 09:35