Pirital krooniti NeilPryde Baltic Cup Estonia 2014 võitjad


Foto: Tiit Mõtus

Kolm päeva Tallinnas, Pirital väldanud rahvusvaheline purjelaua- ja lohesurfi regatt NeilPryde Baltic Cup Estonia, kus osales 86 surfarit viiest riigist, jõudis oma lõppvaatuseni pühapäeval. Ülekaalukad võidud võtsid lätlane Janis Preiss Formula klassis ja Viktoras Šeputa Formula Kite klassis.

Võistluse kahel esimesel päeval valitsesid suisa sügisesed ilmaolud – tuult 15-20 sõlme, õhusoojust vaevalt 15 kraadi, merevee temperatuur pisut üle 10 kraadi ning tihe pilves taevas koos vahelduvate vihmahoogudega. Pühapäev näitas juba päikest, kuid õhutemperatuur sellest suurt ei muutunud. Küll aga kahanes tuulekiirus 6-9 sõlmeni, mis esitas paraja väljakutse nii korraldajatele kui ka surfaritele – siiski õnnestus kaks lisasõitu pidada lohesurfaritele ja Raceboardidele, kuid Formula klassi tuule alampiir ühest sõidust enamat ei võimaldanud. Kokku said Formulad ja Raceboardid 3 päeva jooksul peetud 8 ja lohed 9 sõitu.

Formula klassis ei andnud konkurentidele palju võimalust maailma tänane edetabeli liider lätlane Janis Preiss LAT23, kelle võidukasse seeriasse kogunesid vaid esikohad. Esikohamees oli klass omaette jättes teise koha mehe 11 punkti kaugusele. Teise koha saatus ei olnud selge enne viimast sõitu. Formula Eesti esinumber Martin Ervin EST202 (Team Extreme) edestas sel hetkel konkurent John Kaju EST24 (Saaremaa Surfiklubi) 1 punktiga. „Viimase sõidu paremus pidi otsustama teise koha saatuse – kumb meist on finišijoonel eespool, on ka üldkokkuvõttes parem. Meil mõlemal oli täna sõiduga probleeme, kuid minul õnnestus siiski Martinist ees olla ja esimest korda teda võita,“ oli John Kaju heatujuline võistlust kommenteerides. Kaju edestas Ervinit lõppkokkuvõttes 4 punktiga. Formulaid võistles Tallinna lahel 39.

Alla 20-aastaste Formula divisjonis võistlust algusest peale juhtinud Karl-Erik Saarm EST28 (Team Extreme) tuli ka regati võitjaks, teise koha sõitis välja Tristen Erik Kivi EST347 (Saaremaa Surfiklubi) ja kolmanda koha sai lätlane Kristaps Keidans LAT28. Noorte arvestuses oli osalejaid 10.

Klassis RS:X ei lasknud kogu võistluse jooksul liidripositsiooni käest Rainer Kasekivi EST168 (Tallinna Purjelauakool), kuid vaid ühe punkti kaugusele jäi temast Keit Järve EST257 (SRA NYCS). Oma koha esikolmikus võttis Marcus Pertelson EST121 (Tallinna Purjelauakool), jäädes teisest kohast 5 punkti kaugusele. Klassis võistles 7 osalejat.

Techno 293 klassi U15 divisjonis sai ülakaaluka võidu lätlane Namejis Dreimanis LAT47, kes võitis kõik sõidud ja jättes teise koha endast suisa 14 punkti kaugusele. Teise ja kolmanda koha heitluse Oscar Naabeli EST122 (Tallinna Purjelauakool) ja Gregor Schneideri EST696 (Tallinna Purjelauakool) vahel võitis Naabel edestades Schneiderit kahe punktiga.

Techno 293 klassi U17 divisjonis läks võit Lätti. 5-punktilise edumaaga edestas Aleksandra Kaupa LAT116 teisele kohale tulnud Alfred Kalmu EST101 (Tallinna Purjelauakool). Kolmanda koha saatus otsustati ka alles võistluse viimasel päeval kui viimase sõidu võitnud lätlanna Ketija Birzule LAT151 tõusis kolmandaks tõugates sellelt kohalt Aarto Pihlapuu EST129 (Tallinna Purjelauakool), jäädes vaid ühe punkti kaugusele teisest kohast.
Techno 293 klassis oli võistlustules kokku 35 surfarit.

Formula Kite klassis oli võitja otsustatud juba võistluse teisel päeval. Kaheksa sõidu võiduga ei pidanud viimasel päeval enam starti minema maailma rankingus esikümnes olev leedukas Viktoras Šeputa LTU42, edestades teise koha meest 9 puntiga. Eestlaste omavahelise heitluse teisele ja kolmandale kohale võitis Margus Otsa EST49 (NYCS/Fansurf) jättes Madis Kallase EST45 (Kite Team Estonia) vaatamata Madise viimase sõidu võidule ühe punktise vahega kolmandaks.

Tulemused http://event.extreme.ee/index.php?id=2014_tulemused
Fotod – Tiit Mõtus http://event.extreme.ee/index.php?id=galeriid
Videod – A4 Media http://event.extreme.ee/index.php?id=2014_baltic_cup_video_est

NeilPryde Baltic Cup on rahvusvaheliselt tunnustatud Formula purjelauaklassi võistlusseeria, mis  annab punkte ka maailma edetabelisse. 2014.a seeria esimene etapp toimus 23.-25. mail Leedus ja sari jõuab kulminatsioonini 8.-10. augustini peetaval Läti etapil, kus selgub Baltikumi paremik. Juba kolmandat  aastat järjest viiakse NeilPryde Baltic Cup´i raames läbi suur purjelauaregatt neljale erinevale purjelauaklassile: Formula, olümpiaklass NeilPryde RS:X, olümpia ettevalmistusklass Techno 293 ning Raceboard.  Alates möödunud aastast koguvad Tallinna lahelt punkte maailma edetabelisse ka lohesurfarid (Kite Race). 

Nii osavõtjate kui ka võistluse korralduse kõrge taseme tõttu on NeilPryde Balti Cup Tallinna osavõistlus jätkuvalt maailmarankingu sarjas nii Formula kui ka Kite Race klassi jaoks.
NeilPryde Baltic Cup Estonia kodulehekülg www.event.extreme.ee
 
NeilPryde Baltic Cup Estonia Facebookis www.facebook.com/NeilPrydeBalticCup
 

Sel aastal esmakordselt on NeilPryde Baltic Cup Eesti osavõistlus ka Eesti Jahtklubide Liidu Olümpiapurjetamise Eesti Karikasarja etapiks. EJL Olümpiapurjetamise Eesti Karikas koosneb kokku kaheksast regatist noorte- ja olümpiaklassidele. Purjelauad ja lohed osalevad nendest kolmel – kahel võistlusel Tallinnas ja ühel Saaremaal.
EJL Olümpiapurjetamise Eesti Karika kodulehekülg: http://www.puri.ee/ejl-olumpiapurjetamise-eesti-karikas-2/
EJL Olümpiapurjetamise Eesti Karikas Facebook’is: https://www.facebook.com/purjetamine

Võistluse toetajad on Tarcona, Extreme Sport ja Oxbow. Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, NG Investeeringud, LTT ja Matek.

Avaldatud: 15.juuni kell 06:30