Pärnus autasustati Põhjamaade noorte meistrivõistluste võitjaid

Optimisti tüdrukute parimad. Foto autor: Silver Köster

Põhjamaade Noorte purjetamise meistrivõistluste finaalsõidud said alguse kell 11.00 ja viimased stardid anti pisut enne kella 15.00.  „Viimane võistluspäev näitas seda, et võistlejatel on tugev väsimus peal. Optimisti klassis võistlevatele tüdrukutele tehti kolm üldist tagasikutset ning 20 tüdrukut said musta lipu stardi. Samuti tehti Europe klassis valestart ning viidi läbi kaks sõitu, kolme asemel. Ilma probleemideta läksid stardid Optimistide kuldfliidis, kuna liidrid soovisid säilitada oma häid positsioone ning hoidusid vigade tegemistest“ kommenteeris Marko Saarlaid.

Poiste Optimist klassis võitis ülekaaluga esikoha lätlane Martins Attila. Martins saavutas üheksast võistlussõidust kuus esikohta. Teise koha vääriliselt purjetas rootslane Lado Krensler ning kolmandana lõpetas Läti meeskonda esindav Eduards Plavins. Kokku oli poiste Optimisti klassis võistlejaid 101

(c) Silver Köster.

Tüdrukute Optimist klassis võitis kuldmedali  Xiaoijan Keinänen Soomest, hõbemedali võitis Diane Ninuave-Jutulstad Norrast ning pronksmedal läks Rootsi Filippa Henrikssonile.  Tüdrukute Optimisti klassis oli võistlejaid 80.

(c) Silver Köster

Europe klassi parimad poisid olid Ilari Muhonen Soomest, Axel Laine Soomest ning Axel Burline Rootsist.  Tüdrukutest parim oli Laura Pesola Soomest, järgnesid Martta Soini Soomest ja Saara Kuisma samuti Soomest.

Põhjamaade Noorte Purjetamise meistrivõistlused said alguse esmaspäeval 24.juulil, teisipäeval viidi läbi „practice race“, kolmapäeval ja neljapäeval toimusid võistlussõidud ning laupäeval võistlussõitude finaalid.  Reedel toimus Pärnu jõel vaatemänguline „Team race“ võistlus, kus võistlesid omavahel riigipõhised meeskonnad.

Pidulikul lõputseremoonial tänas Pärnu Jahtklubi kommodoor Väino Hallikmägi kõiki võistlejaid, lapsevanemaid, treenereid ja regati korraldajaid ning lõpetas regati sõnadega  „Loodan, et juba mõne aasta pärast võõrustame taas Põhjamaade parimaid noori purjetajaid.“

Põhjamaade Noorte purjetamise meistrivõistlusi korraldas Pärnu Jahtklubi koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga. Võistluste toimumist toetasid Pärnu linnavalitsus, Sportland Eesti AS (Helly Hansen),  AS Pomarfin, Pärnu Keskus ning Pärnu Vesi.