Pärnu Sügisregati viimane päev kostitas purjesportlasi tuulte ja vihmaga

Zoom8 võistlusrada. Foto: Sigrid Nahk

Viimase regatipäeva sõite pidid noored kaldal kannatlikult ootama. Seda sellepärast, et plaanitud päeva algus lükkus uduvine tõttu pool tundi edasi. Enne 11 rajale saanud noored olid ootusärevust täis – ilm ja meri oli purjetamise jaoks täiuslikud nii tuule kui ka lainete poolest.

Vaatamata erinevatele katsumustele: tuuletu ilm esimesel päeval ning teisel päeval järsku merele saabunud udu, olid noored viimasel päeval siiski tublid.

Optimist võistlusklassi üldkategoorias olid kõige paremad purjetajad sel korral Raul Ottesson (Tallinna Jahtklubi), tema järel Kaur Vesberg (Saaremaa Merespordi Selts) ning kolmandale kohale purjetas Ott Richard Hääl (Hara Seilamise Selts).

U12 võistluskategoorias saavutas esikoha Teodor End (Uku Kuusk Purjespordikool / Kuusalu Jahtklubi), teisele kohale tuli Liise-Kärt Liiber (Pärnu Jahtklubi) ning tublile kolmandale kohale purjetas Robert Matt (Saaremaa Merispordi Selts).
U12 tüdrukute
puhul tuli kaksikvõit Pärnu Jahtklubisse, sest esimesele kohale purjetas klubi sportlane Liise-Kärt Liiber ning teisele kohale tuli Leene Väliste, kes mõlemad pärit Pärnust. Kolmandale kohale tuli Isabella Nõmmik (Rein Ottosoni Purjespordikool).
U16 tüdrukute seas saavutas esikoha
Ann Carolin Victoria Vürts (Tallinna Jahtklubi), teisele kohale purjetas Laura Marii Taggu (Pärnu Jahtklubi) ning kolmandale kohale tuli Trinette Välisson (Saaremaa Merispordi Selts).

Zoom 8 üldarvestuses oli sel korral ülekaalus tüdrukud, kes võtsid endale kaks esikolmiku kohta. Esikohale tuli Elisabeth Ristmets (Rein Ottosoni Purjespordikool). Teise koha saavutas Rasmus Randmäe (Rein Ottosoni Purjespordikool) ning kolmas koht läks võistlejale Mia Maria Lipsmäe ( Uku Kuusk Purjespordikool / Kuusalu Jahtklubi).

U17 tüdrukute puhul kuulus esikoht samuti Elisabeth Ristmetsale (ROPK), teine koht läks Mia Maria Lipsmäele (UKP/QYC) nig kolmanda koha saavutas Kertu Külaots (Tallinna Jahtklubi).

Laser 4.7 puhul võidutses Rico Robert Alliksoon (Saaremaa Merespordi Selts), tema järel saavutas teise koha Mia Marin Lilienthal (Kalevi Jahtklubi) ning kolmanda koha saavutas Jorgen Kuivonen (Dago/Tallinna Jahtklubi).

U18 tüdrukute puhul kujunes esikolmik järgnevalt: esikoha teenis omale Mia Marin Lilienthal (KJK), teisele kohale tuli Karolin Härm (Kalevi Jahtklubi) ning kolmandale kohale purjetas Katariina Roihu (Tallinna Jahtklubi).

Eesti Karikasarja võitjateks kuulutati Optimist võistlusklassis järgnevad sportlased: üldkategooria võitjaks tuli Kaur Vesberg (Saaremaa Merispordi Selts), U16 tüdrukute võitjaks kuulutati Ann Carolin Victoria Vürst (Tallinna Jahtklubi), U12 võitjaks tuli sel korral Teodor End ( Uku Kuusk Purjespordikool / Kuusalu Jahtklubi) ning U12 tüdrukute puhul tuli võitjaks Liis-Kärt Liiber (Pärnu Jahtklubi).
Zoom 8 võistlusklassi võitjaks kuulutati Mia Maria Lipsmäe (
Uku Kuusk Purjespordikool / Kuusalu Jahtklubi) ning Laser 4.7 võit läks purjetajale Mia Marin Lilienthal (Kalevi Jahtklubi).

Garmin Purjetamise Võistlussari on Eesti Jahtklubide Liidu noorte- ja olümpiapurjetamise regatisari, milles sisalduvad Eesti Meistrivõistlused on üks eraldi võistlus ja Eesti Karika regatid on mitmest regatist koosnev võistlussari. Eesti Meistrivõistlused toimuvad ühe neli päeva kestva regatina noorte ühepaatidele augustis Pirital ja teistele klassidele septembris Kakumäel. Karikasari toimub hooaja vältel etappide kaupa erinevates sadamates ümber Eesti ning neile on võistlema oodata ligi viissada sportlast. Igal võistlusklassil on karikasarjas kas kaks või kolm etappi.

Garmin Purjetamise Võistlussarja regatid:
1) 28.-30. mai Saaremaa Merispordi Seltsi regatt, Roomassaare sadam, Eesti Karikasarja 1. etapp – noorte ühepaadid Optimist, Zoom8, Laser 4.7
2) 11.-13. juuni Pärnu Purjetamisnädal, Pärnu Jahtklubi, Eesti Karikasarja 2. etapp – ühepaadid Laser Radial, Laser Standard, kahepaat 470
3) 18.-20. juuni Kärdla Race, Kärdla sadam, Eesti Karikasarja 3. etapp – noorte ühepaadid Optimist, Zoom8, Laser 4.7
4) 26.-27. juuni Pirita Surf, Pirita Surfiklubi, Eesti Karikasarja 4. etapp – purjelauad Techno 293, Formula, Purjelaud Foil
5) 15.-17. juuli Tallinn Race, Lennusadam, Eesti Karikasarja 5. etapp – kahepaadid RS Feva, 29er, 49er, F18
6) 16.-18. juuli Baltic Cup Estonia, Pirita Surfiklubi, Eesti Karikasarja 6. etapp – purjelauad Techno 293, Formula, Purjelaud Foil
7)
19.-22. august Eesti Meistrivõistlused, Kalevi Jahtklubi – noorte ühepaadid Optimist, Zoom8, Laser 4.7
8) 27.-29. august Tallinna Jahtklubi karikavõistlused, Lohusalu sadam, Eesti Karikasarja 7. etapp – ühepaadid Laser Radial, Laser Standard, kahepaadid RS Feva, 29er, 49er, F18, 470
9) 10.-12. september Pärnu Sügisregatt, Pärnu Jahtklubi, Eesti Karikasarja 8. etapp – noorte ühepaadid Optimist, Zoom8, Laser 4.7
10)
23.-26. september Eesti Meistrivõistlused, Haven Kakumäe – ühepaadid Laser Radial, Laser Standard, kahepaadid RS Feva, 29er, 49er, F18, 470, purjelauad Techno 293, Formula, Purjelaud Foil

Käesoleval hooajal toimub koroonaviirusest tulenevalt võistlustele registreerimine täielikult interneti teel ning kohapeal regatibüroos registreerimist ei toimu. Samamoodi asuvad võistluse teadetetahvel ja tulemused ainult e-keskkonnas. Võistluste avamine toimub sadamas kesksel kohal, kusjuures võistlejad jälgivad seda oma purjeka juurest. Autasustamisel tohivad osaleda vaid autasustatavad ja teised jälgivad autasustamist oma paatide juurest.