Pärnu Purjetamisnädal jätkus muutlikus tuules ja nii päikeses kui vihmas

Juuso ja Henri Roihu (29er klass).
Foto autor: Riina Ramst

Juuso ja Henri Roihu (29er klass). Foto autor: Riina Ramst

Pärnu Purjetamisnädala regatil, kus RS Feva, 29er ja F18 klasside sportlased seilavad EJL Olümpiapurjetamise Eesti karikasarja avaetapi võidu nimel, oli täna taas väga vahelduv ilm, pakkudes osalevale 64 sportlasele parajaid väljakutseid.

Täna Pärnus valitsenud maatuul oli keerutav ning puhus vahelduva kiirusega, ulatudes 4 m/s kuni 10 m/s. Esialgse päikesepaiste vahetas välja tugev vihmasadu, kuid peagi olid tumedad pilved eemale liikunud ning päike säras lahe kohal taas kirkalt. Sellistes tingimustes peeti ära järgmised kolm võistlussõitu.

Klassis 29er tänane päev esikolmikusse muudatusi ei toonud. Esikohta hoiavad endiselt suurema osa seni kokku ära peetud viiest sõidust võitnud Juuso ja Henri Roihu (Tallinna Jahtklubi). Teisena püsivad Kristo Õunap ja Kevin Grass (Saaremaa Merispordi Selts) ning kolmanda positsiooni on säilitanud Ardi ja Paul Bogdanov (TJK).

Markus Lilienthal ja Uko Tiidemann (RS Feva klass). Foto autor: Riina Ramst
Markus Lilienthal ja Uko Tiidemann (RS Feva klass).
Foto autor: Riina Ramst

RS Feval on jätkuvalt juhtpositsioon puhta sõiduvõitude seeriaga Markus Lilienthali ja Uko Tiidemanni (Rein Ottosoni Purjespordikool) käes. Madis ja Martin Mik (TJK) on teisel kohal ja kolmandaks on tõusnud Martin Õunap ja Joosep Laus (SMS).

Andres LAul ja Ain Roosma (F18 klass). Foto autor: Riina Ramst
Andres Laul ja Ain Roosma (F18 klass).
Foto autor: Riina Ramst

F18 katamaraanil jätkavad tugevate liidritena Andres Laul ja Ain Roosma (Sailracing Academy NYCS), kannul Uku Kuusk ja Aivar Soo (Haapsalu Jahtklubi). Kolmandaks on aga kerkinud Johannes Ahun ja Erki Laur (SRA NYCS).

RS Feva klassis võistleb 18, 29er klassis 8 ning F18 klassis 6 paatkonda.

Pärnu Purjetamisnädala regati korraldab Pärnu Jahtklubi koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga. Homsel viimasel võistluspäeval on sõidud planeeritud algusega kell 11. Võistlusseeria jooksul plaanitakse kõigis klassides pidada 8 võistlussõitu.

Regati kodulehekülg: http://www.jahtklubi.ee/et/voistlustekalender/voistlused-2010.html

EJL Olümpiapurjetamise Eesti Karikas koosneb kokku kaheksast regatist noorte- ja olümpiaklassidele. Eesti Karikas algas 30. maist 1. juunini Roomassaares toimunud Saaremaa Merispordi Seltsi regatiga. Teine regatt purjetatakse 13.-15. juunil Pärnu Purjetamisnädala raames, ning kolmas samadel kuupäevadel Tallinnas Eesti Balti Karikal. Neljandaks regatiks on samuti Tallinnas toimuvad Kalevi Jahtklubi meistrivõistlused 8.-10. augustil. Viies etapp, Saaremaa karikavõistlused peetakse 15.-17. augustil Roomassaares ning kuues, Tallinna Jahtklubi karikavõistlused 29.-31. augustil Lohusalus. Eelviimaseks osavõistluseks on 12.-14. septembril peetav Pärnu Sügisregatt ning viimaseks 26.-28. septembril aset leidev Tallinna Nädala regatt.

EJL Olümpiapurjetamise Eesti Karika kodulehekülg: http://www.puri.ee/ejl-olumpiapurjetamise-eesti-karikas-2/
EJL Olümpiapurjetamise Eesti Karikas Facebook’is: https://www.facebook.com/purjetamine

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, NG Investeeringud, LTT ja Matek.

Avaldatud: 14.juuni kell 02:51