OTSEÜLEKANNE pühapäeval: parimate purjetajate finaalsõidud Eesti meistrivõistluste lõppetapil


RS Feva klass. Foto autor: Riina Ramst

Reedest pühapäevani võistlevad Finni, Laser Standardi, Laser Radiali ja 470 olümpiaklasside, RS Feva ja 29er noorteklasside ning F18 katamaraanide purjetajad Tallinna Sadam Purjetamise Eesti meistrivõistluste otsustaval etapil – Tallinna Nädala regatil – Tallinna Vanasadamas. Nii etapivõitjad kui ka Eesti meistrid pannakse lõplikult paika pühapäevastes finaalsõitudes, mida saab jälgida nii Vanasadama kruiisilaevade kailt kui ka otseülekandest.

Otseülekanne algab pühapäeval kell 13, sõite kommenteerib endine 470-purjetaja Brigita Sepp. Otseülekande orienteeruv ajakava Postimees Onlines:
13:00 noorteklassi RS Feva hõbe- ja kuldfinaal
14:00 noorteklassi 29er hõbe- ja kuldfinaal
15:00 olümpiaklassi Laser Radial hõbe- ja kuldfinaal
16:00 olümpiaklassi Laser Standard hõbe- ja kuldfinaal

Postimees Online otseülekannet saab pühapäeval jälgida lingilt: http://sport.postimees.ee/3331463/postimehe-otsepilt-tallinna-nadala-regatt-otsustab-olumpiapaatide-ja-purjelaudade-eesti-meistrid

Hõbefinaalides purjetavad fliidisõitude seeria paremusjärjestuses 4.-10. koha võistlejad ning tulemus määrab regati tulemused 5.-10. kohani. Hõbefinaali võitja pääseb kuldfinaali, kus on juba ees fliidisõitude kolm paremat. Kuldfinaalis selguvad regati esikolmik ja 4. koht. 

Kahepaadiklassis 470, kus on vähem osalejaid, selgitatakse võitjad pühapäeval kell 12:30 algavas medalisõidus.

Vanasadama kruiisikaide külje all lühirajal toimuvad põnevad ja vaatemängulised finaalsõidud on pealtvaatajatele ka kohapealt kai pealt hästi jälgitavad koos live-kommentaariga.

Kõigis klassides kokku on võistlustulle oodata ligi 150 sportlast. Eestlastele pakuvad regatil konkurentsi Soome, Läti ja Venemaa purjetajad. Teiste hulgas stardivad pea kõigi klasside liidrid Eesti meistrivõistluste sarja arvestuses: Finnil Lauri Väinsalu (ROPK), Laser Radialil Anna Pohlak (TJK), 29eril Juuso ja Henri Roihu (TJK), RS Feva klassis Jasper Rufus Rytövaara ja Tobias Reiter (TJK). 470 klassis juhivad praegu Ilmar Rosme ja Enely Leipkalns (KJK), kuid pinevat konkurentsi on oodata viimasel etapil osalevatelt Marjaliisa ja Elise Umbilt (Maru). F18 katamaraanil panevad lõpliku jõuvahekorra paika edetabelit juhtivad Jüri Saarnak ja Rasmus Tamre (NYCS), kellel on võrdselt punkte teisel positsioonil oleva tiimiga Andres Laul – Ain Roosma (NYCS).

Purjelaudurid Techno 293, RS:X ja Formula klassides võistlevad Pirital ning neile koosneb regatt vaid fliidisõitudest. RS:X klassis juhib Rainer Kasekivi (TPLK), kuid sel nädalavahetusel on stardis ka Rio olümpiapileti lunastanud Ingrid Puusta (NYCS). Formula klassi parim Eesti võistleja on hetkeseisuga Erno Kaasik (TE). Techno 293 purjelaua alla 17 aastaste arvestuses on praegu meistrivõistluste sarja parim eestlane Gregor Schneider (TPLK), alla 15 aastaste seas Raul Mihkel Anton (NYCS).

Tallinna Nädala regati korraldab Eesti 470 Klassiliit koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga. Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Tallinna Sadam, Marinepool, NG Investeeringud, LTT, Matek ja Planestar.

Avaldatud: 20.september kell 11:04