ORC MM-l eestlaste kaksikjuhtimine


jaht Forte foto: Piret Salmistu

2. augustil Kielis alanud ORCi klassi Maailmameistrivõistlused on osavõtjate arvu poolest purustanud senised rekordnumbrid. Siiski – enam kui 170 eelregistreerunust on võistlema asunud siiski 150 alust. See sundis korraldajaid viima võistlusi läbi suisa kolmel võistlusalal.

Eestist on võistlustules 6 jahti: 4 Kalev Jahtklubist ja 2 Pärnu Jahtklubist.
Grupis B – Forte, roolimees Jaak Jõgi (KJK), Reval Cafe, roolimees Eero Pank (KJK) ja Premium, roolimees Mati Sepp (KJK)
Grupis C – Elisa Passione Sailing Team, roolimees Sven Nuutmann (KJK); Katariina II, roolimees Aivar Tuulberg (PJK) ja Sugar 2, roolimees Erki Melts (PJK)

B grupis on pärast eilset kolme väga heade tulemustega lühirajasõite kaksikjuhtimine eestlaste käes: Forte on esimene (tänased sõidud 2-4-5) ja Reval Cafe on teine (5-3-4), Premium (1-3-2) on kuuendal kohal.
C grupis Sugar 2 on teisel kohal (tänased lühirajasõidud 8-1-3), Katariina II on viies (1-5-2) ja Elisa Passione Sailing Team on 13. kohal (5-3-14). 
5 Eesti jahti seega esikümnes ja Elisa pole esikümnest kaugel.

Neljapäeval peetakse taas avameresõit ja alates reedest on B ja C grupi jaoks kvalifikatsioonisõidud lõppenud ning edasi sõidetakse senise paremusjärjestuse järgi finaalsõidud kuld- ja hõbelaevastikus.

Tulemused http://www.orcworlds.com/index.php/official-noticeboard/results/

ORC MM koduleht: http://www.orcworlds.com/

Avaldatud: 07.august kell 10:52