ORC EM-il võitsid medaleid kolm Eesti jahti – Eesti oli parim purjetamisriik!

Katariina II. Foto autor: Robert Hajduk - ShutterSail.com

Avamerepurjetamise ORC klassi Euroopa meistrivõistlused lõppesid Poolas Gdanskis eestlastele edukalt – C grupis sai teise koha jaht Katariina II ja kolmanda koha jaht Sugar 2 ning B grupis võistlev Eesti jaht Premium saavutas kolmanda koha. ORC EM riikide arvestuses saavutas Eesti esikoha ehk oli parim purjetamisriik!

Katariina II (Pärnu Jahtklubi) purjetas viimasel võistluspäeval kindlalt Aivar Tuulbergi käe all, jõudes finišisse kaks korda teisena ning kindlustas sellega oma meeskonnale hõbemedalid C grupis. Võitjateks osutus rootslaste jaht Pro4u/Malin. Head sõitu tegi ka Sugar 2 tiim (roolimees Sandro Montefusco, PJK), kes kahe kaheksanda kohaga saavutas regati kokkuvõttes pronksmedalid. Nende kannul lõpetasid esikümnes veel kaks Eesti jahti: viiendaks tuli Reval Cafe (roolis Eero Pank, KJK), seitsmendaks Directo (roolis Erki Melts, KJK). Üheteistkümnes oli Jazz (roolis Juss Ojala, KJK), 12-s Adele (roolis Aleksander Zolotov, Jahtklubi Baltsail), 15-s My-Car (roolimees Harles Liiv), 16-s Amserv Toyota ST (roolis Margus Zuravljov), 23-s Matilda 3 (roolis Erki Teras, Haapsalu Jahtklubi), 25-s Minni (roolis Andres Aavik, KJK).

Sugar 2. Foto autor: Robert Hajduk / Shuttersail.com

Mati Sepa juhtimisel B grupis võistlev Premium (Kalevi Jahtklubi) sai viimasel päeval kirja sõiduvõidu ja valestardi, mis andis regati kokkuvõttes meeskonnale pronksmedalid. Regati võitis Xini Freedom Soomest. Samuti B grupis purjetanud jaht Forte (roolimees Jaak Jõgi, KJK) lõpetas regati viiendana ja jaht Olympic (roolis Tiit Vihul, KJK) seitsmendana.

Premium. Foto autor: Robert Hajduk - ShutterSail.com
Premium. Foto autor: Robert Hajduk – ShutterSail.com

Suurimate jahtide grupis A on saavutas Eesti jaht Furiosa (Tallinna Jahtklubi) Rolf Relanderi juhtimisel 6. koha. A grupi võitis soomlaste Blue Nights.

EM-il startis kolmes grupis kokku 82 jahti.

Avaldatud: 30.juuli kell 08:12