Olev Oolup ja Andrus Padu tulid Monotüüp XV EM pronksile


Olev Oolup ja Andrus Padu. Foto autor: Jaak Nirgi

Hiiumaal lõppenud jääpurjetamise Euroopa meistrivõistlused Monotüüp XV klassis võitsid Venemaa purjetajad Oleg Vasilev ja Denis Karelskii. Eestlastest olid parimad pronksile tulnud Olev Oolup ja Andrus Padu.

ERR videokokkuvõte Monotüüp XV EM regatist

Hiiumaale jõudsid meistrivõistlused tänu ilmataadi vingerpussile. Esialgse plaani kohaselt pidid need toimuma hoopis Rootsis.

“Lumetormid ajasid kõikvõimalikud järved, kus on neid harjutud tegema ja lahesopid lihtsalt lund nii täis, et kui lund on ikka pool meetrit, siis sõita ei saa,” rääkis ERR-ile jahtklubi Dago juhatuse liige Ain Tähiste.

Kui esimsel päeval takistas siin võistlussõite tuulevaikne ilm, siis edasi läks asi Orjaku sadamas juba libedamalt. Sellest, et Rootsi asemel tuleb sõita hoopis Hiiumaale, suurt numbrit ei tehtud.

“Ma usun, et umbes päev varem kuulsime, et võistlus jääb Rootsis ära ja me sõidame Eestisse,” rääkis Hollandi jääpurjetaja Bouw Van Wijk. “Sõitsime natuke kaugemale, aga kuna meil oli transport olemas, siis ei ei tähendanud see meile eriti midagi.”

Nii tänavu kui ka mullu Euroopa meistrivõistlustel individuaalse pronksi saanud Olev Oolup ja Andrus Padu pole heitliku ilma tõttu sellel talvel palju trenni teha saanud.

“Sellel talvel on trenniga kehvasti ja õnneks on kehvasti ka teistel, et see ei ole ainult meie miinus,” tõdes Euroopa meistrivõistluste pronksivõitja Oolup. “Kogu Euroopa on olnud hädas treeningutega. Väga paljud on esimest korda jääl just meie maal, siin Hiiumaal ja nii ongi, et teine hooaeg saab enne suuri võistlusi sõita nädalaid või kuid ja siis see aasta on üldine treeningtase või treeningarvude kord madal.”

Eestlastel on monotüüp-XV klassiga ka ajalooline side. Nimelt konstrueeriti esimene selline purjekas 1932. aastal Erik von Holsti poolt just Eestis.

allikas: ERR Sport

Avaldatud: 10.veebruar kell 05:21