Õed Umbid jäid 470 EM-l siiski hõbefliiti


Marjaliisa Umb ja Elise Umb Foto autor: Riina Ramst

 

Taanis Aarhusis lõppesid täna kvalifikatsioonisõidud olümpiaklassi 470 Euroopa meistrivõistlustel. Kahe kvalifikatsioonipäeva kokkuvõttes on Marjaliisa ja Elise Umb 25. kohal ja jätkanuks esialgselt võistluspaigast saabunud info kohaselt homsest alates purjetamist kuldfliidis. Regati võistlusjuht tõlgendas hiljem reegleid erinevalt ja jagas fliidid 24. kohani kuldfliiti ja alates 25. kohast hõbefliiti.

 

Aarhus on kahel esimesel regatipäeval rõõmustanud purjetajaid päikeselise ilma ja 5-7 m/s puhuva tuulega. Purjetamise jaoks supertingimustes ära peetud viies sõidus on Marjaliisa ja Elise Umb (PSS Maru) saanud kirja 10., 16., 15., 7. ja 10. tulemuse ning jätkavad võistlemist hõbefliidis. Juhtimas on iisraellannad Gil Cohen ja Danielle Maman.

Tiitlivõistlused kestavad laupäevani, mil ühtlasi toimuvad ka medalisõidud avaseeria tulemuste alusel selgunud kümnele parimale.

Regati kodulehekülg ja tulemused: http://2015europeans.470.org/en/default/races/race

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Tallinna Sadam, Marinepool, NG Investeeringud, LTT, Matek ja Planestar.

 

Avaldatud: 30.juuni kell 05:41