Noblessneri purjetamisregatil trotsisid tormituuli Optimistid ja purjelauad

Noblessneri sarja avaregatt peeti harjumatult tuulistes oludes. Isegi nii tuulistes, et regati teine päev jäi tugeva tuule tõttu plaanitust pisut lühemaks. Samas võitjad on välja selgitatud ja neile äärmuslikud olud kindlasti meeldisid. Ühtlasi selgusid purjelaud Raceboard klassi Eesti meistrid.

Regatil osalesid traditsiooniliselt Techno 293 ja Raceboard klassi purjelauad ning Optimist klassi paadid. Optimistid võistlesid esimesel päeval merel ja teisel päeval Noblessneri sadamaakvatooriumil, tormi varjus. Paadidest võitis regati Aleksander Berg (KJK). Teise koha saavutas Henri Kiiver (NYCS) ja kolmanda Mikk Bakler (KJK). Neljas oli Oliver Beyer (UKP), viies Sofia Lee Tamm (NYCS) ja kuues Henri Boris Biltse (NYCS).

Optimist klassi võitjad

Purjelaua klasside sõidud peeti mõlemal päeval merel. Esimesel päeval toimus normaaloludes viis sõitu. Teisel päeval lubas järjest tõusev tormituul lisada vanematele vanusegruppidele veel kaks sõitu. Kõige noorematest (U13) purjelauduritest võitis regati Johanna Lukk. Teiseks tuli Pärt Evald Kullerkupp ja kolmas oli Paul Tuubel. Veidi vanemate (U15) grupis võitis regati Lukas Tuubel. Teine oli Anni Tulviste ja kolmas Art Robert Pedajas. Kõik nimetatud noored on Noblessneri purjetamiskooli lapsed.

Techno 293 (U13) võitjad

Techno 293 (U15) võitjad

Techno 293 klassi (U17) vanusegrupi võitis Lisett Aasmets (TPLK). Sama punktisummaga saavutas teise koha Karl Sören Tamm (NYCS). Kolmandaks tuli Berta Kivistik (TPLK). Techno Plus klassi esikoha võitis Kaur Säärits (NYCS), teine oli Jakob Tuubel (NYCS) ja kolmas Liisbet Orav (NYCS).

Techno 293 (U17) poodium

Techno Plus klassi parimad

Purjelaua Raceboard klassis oli kõige osavõtjaterohkem. Siin olid mängus Eesti meistritiitlid. Teise võistluspäeva tormiste olude toel tuli Eesti meistriks Kaur Säärits (NYCS). Vaiksemate ja keskmiste tuulte valitseja Raivo Saarm (Pirita SK) saavutas teise koha. Kolmanda ja neljanda koha duellis võitis pronksi Lisett Aasmets (TPLK). Sama punktisummaga jäi neljandaks Karl Sören Tamm (NYCS). Naiste meistritiitli võitis Lisett Aasmets (TPLK), hõbeda sai Berta Kivistik (TPLK) ja pronki Liisbet Orav (NYCS).

Raceboard EMV esikolmik (võitja, Kaur Säärits paremal)

Raceboard EMV naiste arvestuse esikolmik

Regati tulemused:
Fotod: Karli Saul

Noblessneri karikasari jätkub peale Jaanipäeva (II etapp 27-29 juuni) ning lõpeb finaaletapiga septembri alguses (III etapp 2-4 sept.). Noblessneri karikasarja toetavad Noblessneri Sadam, Noblessneri Purjetamiskool ja slaalom.ee.

Avaldatud: 16.mai kell 07:30