NeilPryde Baltic Cup-il Pirital kimbutas purjelaudureid hea rannailm


Kui Tallinna lahe tänased ilmaolud sobisid suurepäraselt päevitajatele,siis kõrgetasemelisel Estonian NeilPryde Baltic Cup regatil osalevad surfarid soovinuks tugevamat tuult. Nii saidki teisel võistluspäeval sõita vaid Raceboard ja Techno293 klasside purjelaudurid. Formulad küll üritasid, kuid jäid tuulenappuse tõttu seisma ja Formula Kite lohed vajusid nukralt vette.

Võistluspäev algas 2-4 m/s puhunud edelatuulega, mis võimaldas merele minna vaid sverdiga purjelaudadel Raceboard ja Techno293. Mõlemad klassid pidasid maha kaks korralikku vaikse tuule sõitu. Keskpäeval tuul elavnes ning võistlusjuht andis ka Formula ja Formula Kite surfaritele tuule miinimumilähedastes oludes stardi. Sõidu vältel oli tuule kiirus 4-6 m/s, kuid kahjuks vaikis tuul ära viimase taganttuule ajal. Formula purjelaud jäid seisma ja Formule Kite lohed vajusid vette. Sõit tuli katkestada, sest ilma sverdita Formulad ja Formula Kited alla 4 m/s tuulega rada läbida ei suuda. Raceboard ja Techno293 purjelauad said pealelõunal veel purjetada ning päeva lõpuks tuli neil kokku vastavalt 4 ja 3 sõitu.

Kahe päeva ning 8 sõidu kokkuvõttes juhib Raceboard klassis leedulane Vytautas Celesius 10 punktiga. Teisel kohal on Rainer Kasekivi 15 punktiga ning kolmandana järgneb lätlane Kristaps Keidans. Eilne liider Marcus Pertelson diskvalifitseeriti eile õhtul esitatud protesti alusel teises sõidus toimunud reeglite rikkumise eest ning tema koht on kahe päeva lõpptulemustes viies. Tüdrukutest parimana läheb viimasele võistluspäevale vastu Betti Vainküla.

Noorte purjelaua Techno 293 klassis on kaks esimest kohta Poola purjelauasõitjate käes. Juhtpositsioonil on Bartosz Pawlowski 9 punktiga, teisena järgneb Lidia Sulikowska 17 punktiga. Kolmandale kohale kerkis Läti neiu Aleksandra Kaupa.

Formula ja Formula Kite klassides jäid täna sõidud pidamata, mistõttu püsib eileõhtune paremusjärjestus. Formula purjelaual juhib lätlane Janis Preiss 4 punktiga Erno Kaasiku (12 punkti) ja lätlase Maris Birzulise (17 punkti) ees. Formula Kite lohesurfi klassis on ülekaalukalt liidripositsioonil leedukas Viktoras Šeputa 4 punktiga. Teisel kohal on Ranno Rumm 8 punktiga ja kolmas Madis Kallas 13 punktiga.

Estonian NeilPryde Baltic Cup’i korraldab Team Extreme koostöös Eesti Purjelaualiidu, Eesti Lohesurfiliidu ja Eesti Jahtklubide Liiduga. Laupäeval ja pühapäeval on sõidud planeeritud algusega kell 11. Võistlusseeria jooksul plaanitakse kõigis klassides pidada 15 sõitu.

Eestist, Lätist, Leedust, Poolast ja Venemaalt on kohal 99 sportlast. Teiste hulgas on stardis sellised tipptegijad nagu Formula klassi täiskavanute maailma edetabeli juht lätlane Janis Preiss, silmapaistev lohesurfar leedukas Viktoras Šeputa ning meie oma tublid noorsportlased – Formula klassi tänavuse noorte MM-i kuldmedalist Tristen Erik Kivi (SSK) ja hõbemedalist Karl-Erik Saarm (TPLK).

NeilPryde Baltic Cup on Eesti meistrivõistluste sarja avavõistlus purjelauaklassidele. Formulale on regatt ka Euroopa karikavõistluste etapiks ning nii Formula kui Formula Kite klassile läheb arvesse maailma edetabeli osana.

Estonian NeilPryde Baltic Cup’i läbiviimist toetavad Tarcona, Extreme Sport, Oxbow, NeilPryde ja Tähtreklaam.

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Tallinna Sadam, Marinepool, NG Investeeringud, LTT, Matek ja Planestar.

Regati kodulehekülg: http://event.extreme.ee/?lang=et

Formula tulemused: http://www.puri.ee/media/formula5.pdf

Formula Kite tulemused: http://www.puri.ee/media/kite5.pdf

Raceboard tulemused: http://www.puri.ee/media/RB8.pdf

Techno293 tulemused: http://www.puri.ee/media/techno6.pdf

Purjetamise Eesti Meistrivõistluste kodulehekülg: http://www.puri.ee/ejl-olumpiapurjetamise-eesti-mv/
Purjetamise Eesti Meistrivõistlused Facebook’is:
https://www.facebook.com/pages/EJL-Purjetamise-Eesti-Meistriv%C3%B5istlused/1419404891704999

NeilPryde Baltic Cup sari lõppeb 24.-26. juulil Lätis Liepajas peetava võistlusega.

Avaldatud: 13.juuni kell 07:57