Nädalavahetusel peeti Pärnu lahel jääpurjetamise Eesti karikavõistluste esimene etapp


Nädalavahetusel peeti Pärnu lahel jääpurjetamise Eesti karikavõistluste esimene etapp, kus kuni 16.aastaste seas Ice-Optimist klassis saavutas võidu Aron Poolma. DN juuniorite hulgas sõitis end esimeseks Daniel Rüütel. DN täiskasvanute klassis läks võit lätlasele Gatis Graudumsile. Monotüüp-XV klassis võidutsesid seekord Ants Haavel ja Andres Laul.
Esimesel võistluspäeval peeti korraliku tuule ja hea jääga 4 kiiret võistlussõitu. 4-5 m/s puhunud tuul ei olnud probleemiks DN klassi purjetajale Gatis Graudumsile, kes võitis esimesel võistluspäeval neljast sõidust kaks ning asus sellega ka võistlust kindlalt juhtima. Monotüüp XV klassis olid esimesel päeval kiireimad Ants Haavel ja Andres Laul. Ice-Optimistis võidutses Aron Poolma võites kõik 4 võistlussõitu.
Teisel võistluspäeval olid olud muutunud märgatavalt raskemaks. Öösel maha sadanud lumi ei võimaldanud Ice-Optimistidel enam võistlust jätkata ning seega jäid esimese päeva tulemused nende puhul ka lõplikeks.
DN ja Monotüüp XV klassid jätkasid lumistes oludes sõite.
DN klassis oli kiireim teisel päeval kokkuvõttes endiselt lätlane Gatis Graudums võites 4 sõidust 3. Teisele kohale tuli Pärnu kohalik Mihkel Kosk ning Marek Lentsius lõpetas kolmandana.
DN juuniorite klassis näitas head vormi Saaremaa Merispordi Seltsi purjetaja Daniel Rüütel. Teise koha saavutas Jorgen Kuivonen ning kolmas oli Karel Ratnik.
Ice-Optimist klassis kindlustas esikoha Pärnu Jahtklubi purjetaja Aron Poolma. Hõbedase medali omanikuks sai saarlane Trinette Välisson. Kolmandaks tuli Miia Kubjas.
Monotüüp-XV klassis oli seekord võistlustules neli paatkonda. Hooaja esimesel etapil võidutsesid Ants Haavel ja Andres Laul, kes kuuest sõidust viis võites vormistasid endale kindla esikoha. Teisele kohale tulid Indrek Aavik ja Siim Valgre. Kolmandad olid Olev Oolup ja Andrus Padu.
Tulemused on leitavad:
http://www.esticesailing.ee/.../2022/01/EKV-1.etapp-2022.pdf

Võistluskalender jätkub tuleval nädalavahetusel soodsate jääolude leidumisel Eesti KV II etapiga.

Avaldatud: 13.jaanuar kell 10:05