Melges 24 Eesti meister on Tiit Vihuli meeskond jahil Rock City


ROCK CITY_2018 Melges 24 EST Championship 29092018 (c)Piret Salmistu-2309

28.-30. septembrini toimusid Tallinnas Kalevi Jahtklubis rahvusvahelise sportpaadi Melges 24 klassi Eesti Meistrivõistlused, pakkudes põnevust ja pinget kuni viimase võistlussõiduni, sest just alles viimase sõiduga selgus meistritiitli saatus. Meistritiitli napsasid Tiit Vihul, Martin Müür, Lauri Kärner, Ago Rebane ja Marilyn Koitnurm jahil Rock City Kalevi Jahtklubist.

Regatil osales neli Eesti ja üks Ukraina meeskond. Nendes meeskondades purjetajatel on ette näidata aukartustäratav hulk tiitleid ja saavutusi erinevate klasside ja distsipliinide tänavuaastastelt rahvusvahelistelt purjetamisvõistlustelt.

Esimene võistluspäev algas reede hilisel pärastlõunal, kus 7 m/s puhuva lääne-loodetuulega ja päikeselise ilmaga peeti kaks võistlussõitu, mis rivistas jahid pea ühepunktiliste vahedega üksteise järele, edetabeli eesotsas Tõnu Tõniste Lenny.

LENNY_2018 Melges 24 EST Championship 29092018 (c)Piret Salmistu-2271

Teine päev algas päikeseliselt, reipa 7-8 m/s puhuva muutliku läänetuulega kella 11 ajal laupäeva hommikul. Kolm sõitu said üsna järjest tehtud, kui Paljassaare suunast ründavad mustad pilved tõid kaasa tugeva vihmahoo ja tõstsid tuule puhangutega kuni 12-13 m/s sundides peavõistlusjuht Andres Taltsi stardiprotseduuri katkestama, kuna tuul muutis pilve all ka oma suunda. Ligi tund tuli oodata tuule stabiliseerumist enne kui pärast  raja ümberehitamist uus start antud sai, kuid ka seekord ei õnnestunud sõitu lõpuni purjetada. Enne esimese ringi lõppemist pöördus tuul taas ca 30 kraadi sundides sõitu katkestama. Lõpuks õnnestus sõit 8-10 m/s puhuva tuulega ära purjetada enne kella viit õhtul.

Teise päeva järel läks võistlust juhtima Tiit Vihuli meeskond Rock City, kes kogus laupäeval kaks esimest ja kaks teist kohta. Punkti kaugusele jäi Peter Šaraškini meeskond jahil Zuxu ning omakorda kahe punkti kaugusele kolmandana platseerus Tõnu Tõniste meeskond jahil Lenny. Neljandal kohal lõpetas teise võistluspäeva ukrainlaste Vera Vasyl Gureyeviga roolis ning viiendal kohal läks viimasele võistluspäevale vastu Tõnis Haaveli meeskond jahil Yes Sir No Sir.

Kolmas võistluspäev näitas purjetajatele hoopis teisest puust ilma. Tuult oli keskmiselt 10-12 m/s, sadas  vihma ja taevas oli hallimast hallim. Õnneks oli tuul püsivalt samast suunast ning korraldajatel võistlusrada ümber ehitada ei tulnud. Esimese sõiduvõidu võttis Lenny, kuid teise koha võtnud Zuxu asus nüüd liidripositsioonile Rock Cityga võrdse arvu punktidega. Ka järgmine sõiduvõit Lennyle, teine koht Zuxule ning nüüd asus juhtima Lenny Zuxuga võrdse arvu punktidega, vaid ühe punkti kaugusel Rock City. Seega oli kõik lahtine ja otsustamata veel ka enne viimast sõitu. Seda võimalust läksid viimasesse sõitu püüdma kõik kolm poodiumikohtade jahid. Selle võimaluse realiseeris Tiit Vihuli meeskond jahil Rock City, võttes väga kindla sõiduvõidu. Külg külje kõrval tulid üle finišijoone Zuxu ja Lenny, kuid teine koht viimasest sõidust kindlustas Zuxule ka Eesti MV hõbemedalid võitjaga võrdse arvu punktidega. Kolmandana finišeerunud Lennyle sel korral siis ka Eesti MV kolmas koht ja pronksmedalid. Ukrainlaste Vera tuli neljandaks ja Yes Sir No Sir viiendaks.

Tulemused

ZUXU_2018 Melges 24 EST Championship 29092018 (c)Piret Salmistu-2275

Värske Eesti meister, Rock City roolimees Tiit Vihul ütles pärast võistlust, et tänase esimese kahe sõidu järel tundus, et hakatakse oma positsiooni ja võitu kaotama. „Enne viimast sõitu lugesime aga punktid kokku ja nägime, et kõik on veel võimalik! Ja tegelikkuses läks ka nii nagu me oma peas mõtlesime – kui Lenny on kolmas, Zuxu teine ja meie esimesed, siis on võit meie. Oli väga lahe võistlus ja üle viie aasta jälle Melges 24 roolis olla oli ütlemata mõnus tunne! Esimeste sõitude paar krässu olid veel rabedad, aga kõik tuli väga ruttu meelde. Olud olid seinast seina ja see tegi võistluse väga huvitavaks. Mõned aastad tagasi sõitnud meeskonnast olid samad liikmed lisaks minule Martin Müür, Lauri Kärner ja Marilyn Koitnurm ning Indrek Ullat asendas Ago Rebane. Konkurents oli äärmiselt tihe, sest kõik on ju kõvad ja tiitlitega purjetajad ning oma võitu ei oleks me parimaski unenäos osanud oodata,“ lausus Vihul rõõmsalt. Rock City meeskond on enne tänavust aastat võitnud Eesti meistri tiitli kahel korral.

Oli äärmiselt põnev võistlus, kus midagi ei olnud selge enne viimast võistlussõitu ja purjetajad nautisid nii vahvaid tingimusi kui ka mõnusat võistluspinget. Melges 24 Eesti edetabeli parimad autasustatakse Eesti Jahtklubide Liidu hooaja lõpetamisel. Melges 24 Eesti MV korraldasid Eesti Melges 24 Klassi Liit koostöös Kalevi Jahtklubiga.

 

***************************************

Piret Salmistu

Avaldatud: 01.oktoober kell 11:43