Lohusalus purjetati TJK KV-l täna 3 võidusõitu


Noorpurjetajad Optimistidel Foto: Targo Raus

Täna peeti Lohusalus keskmises tuules ja päikesepaistes kõigile klassidele kolm sõitu. Ilus purjetamisilm lubas kõigil paadiklassidel startida planeeritud ajal.

Optimist klassis tõusis täna liidriks Radvilas Januolis Leedust. Teisele kohale platseerus eilne liider Martins Atilla Riia Jahtklubist ning kolmandal kohal on parima eestlasena Keith Luur Pärnu Jahtklubist.

Zoom8 klassis on esikohal tänavune Zoom8 klassi Euroopa meister Jakob Haud Rein Ottosoni Purjespordikoolist. Võrdse punktide arvuga on teisel ja kolmandal kohal Marie Pihlas Saaremaa Merispordi Seltsist ning Haudi klubikaaslane Juulius Hendrik Tarand.

Laser 4,7 klassis hõivasid esikolmiku ROPK kasvandikud. Esimesel kohal on Bo Aaron Kooser, teine Daniel Tõevälja ning kolmas Steven Adusoo. Laser Radial klassis näitavad tugevat taset meie külalised Lätist, Leedust ja Soomest. Esikoht kuulub täna kõik sõiduvõidud võtnud Viktorija Andrulytele Leedust, teiseks platseerus Monika Mikkola Soomest ning kolmas on parima eestlasena Anna Pohlak Tallinna Jahtklubist.

Laser Standard klassi esikolmiku on hõivanud Karlid. Esikohal on täna kaks sõitu võitnud Karl-Martin Rammo (ROPK/TJK), teine Kaarel Kruusmägi (SMS) ning kolmas on Kaarle Tapper Soomest.

Kahemehe paadiklassis 29er on liidrikohal täna kõik kolm sõitu võitnud Alexander Grönblom ja Martin Mikkola. Tallinna Jahtklubi purjetajad Juuso ja Henri Roihu asuvad teisel positsioonil ning Cecilia ja Catharina Sandman hoiavad kolmandat kohta.

Tallinna Jahtklubi karikavõistluste koduleht: http://tjk.ee/index.php?lang=et&page_id=124

Tallinna Jahtklubi Karikavõistluste toimumist toetavad NG Investeeringud, Matek, Lasita Aken, Elke Auto, Mustakivi Auto, Nordecon, Aeroc.

EJL Olümpiapurjetamise Eesti Karikas koosneb kokku kaheksast regatist noorte- ja olümpiaklassidele. Eesti Karikas algas 30. maist 1. juunini Roomassaares toimunud Saaremaa Merispordi Seltsi regatiga. Teine regatt purjetati 13.-15. juunil Pärnu Purjetamisnädala raames, ning kolmas samadel kuupäevadel Tallinnas Eesti Balti Karikal. Neljandaks regatiks olid samuti Tallinnas toimunud Kalevi Jahtklubi meistrivõistlused 8.-10. augustil. Viies etapp, Saaremaa karikavõistlused peetakse 15.-17. augustil Roomassaares ning kuues, Tallinna Jahtklubi karikavõistlused 29.-31. augustil Lohusalus. Eelviimaseks osavõistluseks on 12.-14. septembril peetav Pärnu Sügisregatt ning viimaseks 26.-28. septembril aset leidev Tallinna Nädala regatt.

EJL Olümpiapurjetamise Eesti Karika kodulehekülg: http://www.puri.ee/ejl-olumpiapurjetamise-eesti-karikas-2/
EJL Olümpiapurjetamise Eesti Karikas Facebook’is: https://www.facebook.com/purjetamine

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, NG Investeeringud, LTT ja Matek.

 

Avaldatud: 30.august kell 04:55