Lenny on Melges 24 EM-il avapäeva järel 10. kohal

Jaht Lenny.
Foto autor: Pierrick Contin

Jaht Lenny. Foto autor: Pierrick Contin

Melges 24 klassi Euroopa meistrivõistlustel Ungaris Balatoni järvel oli eile esimene võistluspäev. Eesti jahtidest on Lenny peetud kahe sõidu kokkuvõttes 10. ja Zuxu 30. kohal. Amatööride arvestuses on Lenny liidriks.

Regati ettevalmistuspäevade ajal valitsenud tormid ja vihm olid kadunud ning Balatoni järv sillerdas päikesepaistes korallrohelisena. Tuuleolud olid küll vaiksepoolsed ning muutlikud, kuid lubasid siiski pidada ära kaks sõitu.

Jaht Lenny (ESS Kalev Jahtklubi) tiim koosseisus Tõnu Tõniste, Toomas Tõniste, Maiki Saaring, Andres Rohtla ja Tammo Otsasoo sai esimeses sõidus 17. ja teises 10. koha. Esimese päeva kokkuvõttes kuulub neile üldarvestuses kõrge 10. koht. Amatööride arvestuses tähendasid antud tulemused 3. ja 2. kohta ning kokkuvõttes juhtpositsiooni.

Tuul oli terve päeva jooksul üsna nõrk ning oli väga raske otsustada, kummale poole minna. Valik tuli teha juba esimese krüssu kestel, seejärel anda endast parim ning loota ülemisse märki jõudmise ajaks, et tegid õige valiku. Meil oli mõlemas tänases sõidus õnne,“ võttis Tõnu Tõniste päeva lühidalt kokku.

Üritame EM-il sõita nii hästi, kui see järvel võimalik on. Me tunneme ennast tegelikult paremini merel, kuid loodetavasti saame ka järvel korraliku tulemuse kirja. Ideaalis võiks üle lüüa oma senise EM-i parima, 7. koha ning tahaks anda kõva lahingu amatööride 1. koha heitluses. Varasemate Balatoni kogemuste ja ka Spring Regatta põhjal võib öelda, et EM-il tulevad kasuks tugevad närvid ja tavalisest suurem kogus õnne. Tuleb põnev ja dramaatiline purjetamisnädal,“ avas Tõniste regatiks seatud eesmärke.

Zuxu meeskonnale (KJK) koosseisus Peter Šaraškin, Kalev Tanner, Karl-Hannes Tagu, Tuuli Org ja Liis Koort tulid sõitudest 19. ja 41. koht ning kokkuvõttes 30. koht.

Kaks teist kohta välja sõitnud Itaalia jaht Giogi Matteo Balestrero’ga roolis juhib üldarvestuses kahe punktiga Geoff Carveth’i juhtimisel seilava briti tiimi Gill Race Team ees, kolmandal kohal on Ungari lipu all sõitev Lõuna-Aafrika, Austraalia ja Ungari segameeskond Strange Brew Ian Ainslie juhtimisel.

Amatööride arvestuses on teisel kohal Taani paat Salty Dog Peter Warrer’i meeskonnaga. Tomi Hakola meeskond Fundanything.com Soomest on kolmandal kohal.

EM kestab reede, 9. maini.

Võistluse kodulehekülg: http://melges24europeans14.com/

Avaldatud: 06.mai kell 09:30