Laser Radial noorte Euroopa meistrivõistlustel käib tipus tihe rebimine


Foto autor: Alberto Sanchez

Kalev Jahtklubis Tallinnas toimuvatel Laser Radial klassi noorte Euroopa meistrivõistlustel oli täna neljas võistluspäev. Mida päev edasi, seda tihedamaks rebimine läheb ja seda näitasid ka tänased kaks võistlussõitu. Kuna poisid jagati eile eelsõitude paremusjärjestuse järgi kuld- ja hõbefliiti, oli tänases kuldfliidis purjetamine juba nii pingeline, et pärast mitut üldist valestarti läks käiku must lipp ja musta lipu stardikaristuse sai esimeses sõidus kirja suisa 11 purjetajat. Päeva lõpuks on poiste uueks liidriks Liam Glynn Iirimaalt ja tüdrukute liidrina jätkab Carolina Albano Itaaliast, kuid võrdse arvu punktidega sakslanna Hannah Anderssohniga.

Nii nagu eile, ei läinud ka tänane päev merel ilma viivitusteta. Hommikul kell 11 kaks esimest katset anda start poiste kuldfliidile, ebaõnnestus üldiste valelähete tõttu, sest suurem osa laevastikust oli üle stardiliini enne lubatud aega. Kolmas katse sõit startida musta lipuga õnnestus, kuid sõit tuli katkestada läände pööranud tuule tõttu, mis tegi rajaläbimise sellise tuulega mõttetuks. Edasi jätkus pikk ootamine, et tuul muutuks ühtlaseks ja saaks raja sobivaks korrigeerida. Nii saadi uus start anda alles pärast kella 13 pärastlõunal ja jällegi – esimene katse oli üldine valestart, kuid pärast seda said nii kaks poiste flliti kui ka tüdrukud kenasti rajale purjetama ja saadi järjest purjetada kaks korralikku võistlussõitu.

Poiste arvestuses toimus aktiivne kohtade ümberjagamine. Eilselt teiselt kohalt tõusis liidriks iirlane Liam Glynn (täna 4-9), kes juhib nüüd kaheksateistkümne punktiga. Suurima tõusu – üheksa kohta, tegi Nico Steenbuck, sõites täna välja teise ja kolmanda koha, kaotades liidrile kolm punkti. Senine liider, noor Daniil Krutskikh võitis küll järjekordse võidu tänasest esimesest sõidust, kuid pidi esikoha loovutama tänase teise sõidu kahekümne teise resultaadi tõttu ning on nüüd kolmandal kohal, jäädes teisest kohast maha kolm punkti. Eilne kolmas, Daniel Whiteley  kaotas oma positsiooni esimeses sõidus saadud musta lipu karistuse tõttu (70-1), samas võitis ta tänase teise sõidu ja on nüüd ühe punkti kaugusel kolmandast kohast. Viiendal kohal on eilne neljas, Paolo Giargia Itaaliast (15-8) ja neljateistkümnendalt kohalt tõusis kuuendaks Milo Gill-Taylor Inglismaalt (18-4). Ainsa eestlasena kuldfliiti pääsenud Tavo Annus Rein Ottosoni Purjespordikoolist sai täna kirja 39nda ja 54nda resultaadi ning on neljakümne kaheksandal kohal.

Liam Glynn IRL210978 - Laser Radial Noorte Euroopa Meistrivõistlused 2016 - 11.08.2016 - foto Alberto Sanchez
Liam Glynn IRL210978 – Laser Radial Noorte Euroopa Meistrivõistlused 2016 – 11.08.2016 – foto Alberto Sanchez

Noorte U-17 poiste arvestuses on endiselt juhtimas Daniil Krutskikh, teisel kohal Milo Gill-Taylor ja kolmandal Orestis Germano Küproselt, olles üldarvestuses kahekümne teisel kohal.

Nii nagu senistel päevadel, on stabiilset seeriat jätkates neidude liider Carolina Albano Itaaliast (täna 2-3), kuid endiselt on teisel kohal Albanoga võrdse arvu punktidega (täna 3-1) Hannah Anderssohn Saksamaalt, kellest vaid ühe punkti jääb maha täna sõiduvõidu ja teise koha saanud ning eilselt neljandalt kohalt kolmandaks tõusnud Aoife Hopkins Iirimaalt. Louise Cervera Prantusmaalt (täna 4-4) jääb kolmandast kohast maha kolm punkti. Maris Seersant Tallinna Jahtklubist sai täna 32. ja 28. tulemuse ning on nüüd 24ndal positsioonil.

Carolina Albano ITA210760 - Neidude arvestuse liider - Laser Radial Noorte Euroopa Meistrivõistlused 2016 - 12.08.2016 - foto Alberto Sanchez
Carolina Albano ITA210760 – Neidude arvestuse liider – Laser Radial Noorte Euroopa Meistrivõistlused 2016 – 12.08.2016 – foto Alberto Sanchez

U-17 arvestuses  on juhtimas Laura Schewe Saksamaalt (üldarvestuses kuues), teisel kohal Valeriya Lomatchenko Venemaalt (üldarvestuses 9.) ja kolmandal Wiktoria Go Biowska (üldarvestuse 10.).

Laupäeval jätkavad poisid kuld- ja hõbelaevastikus, kummaski vastavalt 69 purjetajat ning neiud ühes, neljakümne kaheksa purjetajaga fliidis.

Kahel viimasel võistluspäeval saab poiste kuldfliidi ja ka tüdrukute võistlussõite jälgida GPS tracking’u abil, mis on leitav SportRec lehel. Võistlussõidud algavad kell 11.

Tulemused  
Neljanda päeva fotogalerii – Alberto Sanchez (ESP) ja Berit Hainoja/KJK (EST).

Võistluste kodulehekülg www.euroradialyouth2016.com  
Euroopa Laser Klassi Assotsiatsiooni (EurILCA) kodulehekülg  www.eurilca.eu 
Võistluste Facebooki lehekülg  www.facebook.com/euroradialyouth2016/  
Võistluste Instagram www.instagram.com/euroradialyouth2016/ 

7.-14. augustil toimuvate 2016 Laser Radial Noorte Euroopa Meistrivõistluste korraldaja on Kalev Jahtklubi koos Eesti Jahtklubide Liidu ja Euroopa Laser Klassi Assotsiatsiooniga (EurILCA). Võistluste toetajad on Tallinna Linn, Kultuuriministeerium, Postimees/Eesti Meedia, Helly Hansen/Sportland, Isostar, Tallinna Vesi, Balbiino,  Eesti Vabatahtlik Mere- ja Järvepääste.

Avaldatud: 12.august kell 09:46