Kuldseekli regatt toimus 32. korda


Foto: Jan Siimson / Piret Salmistu, Kalev Jahtklubi

Üht pikimate traditsioonidega Optimist klassile peetavat võistlust Eestis korraldatakse alates aastast 1966 ja sellega mälestatakse legendaarset purjetamistreenerit Taavi Orgu.

Kui tavaliselt tähendab purjetamisvõistlus pelgalt merel jõukatsumist, siis Kuldseekli regatil on lõpptulemuse selgumisel olulise tähtsusega ka jooks ning ujumine. Nõnda selgitatigi Pirital kolme päeva jooksul välja kõige kiiremad ja osavamad mitme spordiala kokkuvõttes. Sel aastal oli võistlustules võistluse ajaloo rekordarv 85 purjetajat – 55 Optimist klassis ja 30 Zoom8-l erinevatest Eesti klubidest. Esindatud olid Kalev Jahtklubi, Rein Ottosoni Purjespordikool, Pärnu Jahtklubi, Tallinna Jahtklubi, Saaremaa Merispordi Selts, Tartu Jahtklubi, Noblessneri Jahtklubi Purjespordikool, Nõuni Purjeklubi.

Esimene võistlusala – jooks, peeti reede õhtul Pirita terviseradadel, ujumisetapp ujuti laupäeva hommikul TOP-i ujulas. Laupäeva lõunast algas aga tavapärane regatt, mille tegi sel aastal erakordseks suisa vahemereline ilm. Laupäevased soojakraadid tõusid ka Tallinnas üle 30 pügala, kuid vaatamata sellele jagus suisa kuumade puhangutena maa poolt puhuvat lõunatuult ja kolm võistlussõitu sai esimesel regatipäeval peetud. Võistlus jätkus pühapäeval, kus soojakraadid olid vaid mõne pügala võrra kahanenud ja 5-7 sõlme puhunud tuulega saadi võistluse seeriasse veel 2 võistlussõitu. Maikuu kohta erakordselt soe ja troopiline ilm tegi olemise merel mõnusaks ja nauditavaks nii purjetajatele kui ka korraldajatele. Kokku sai siis merel peetud 5 võistlussõitu. 

Kolme ala koondkokkuvõttes läks üldpunktisummast mahaarvamisele kõige halvem tulemus purjetamises, jooksu ja ujumise tulemust võistluse formaat maha arvata ei luba. Võistkondlikku arvestust klubide või koolide kaupa peeti klassis Optimist. 

Pühapäeva pärastlõunal toimus võistluse parimate autasustamine, mida veidi segas tugev hoovihm, kuid noored ei lasknud sellest ennast heidutada – rõõmu ja emotsioone jagus ka läbi vihma. Parimatele jäid mälestuseks sedakorda küll klaasist seeklid ja rändkarikad leidsid taas uued omanikud, et siis aasta pärast jälle Kuldseekli regatil välja selgitada, kellele nende hoiuõigus järgmisena kuulub. Eesti üht vanimat purjetamisvõistluse võistkondlikku rändauhinda – kuldset seeklit saab pärast viieaastast vaheaega aastajagu oma valduses hoida Kalev Jahtklubi võidukas Optimistide tiim. Kuldseekli võistlus on aastate jooksul olnud mõnusaks klubidevaheliseks mõõduvõtuks, mis näitab kevadist Optimist klassi purjetajate taset üle Eesti. 

Optimistide kolme ala kokkuvõttes 3 parimat:
Esimesed 2 kohta on jooks ja ujumine, 5 viimast purjetamise kohapunktid
1. Luur, Keith – Pärnu JK – 21p – 12, 2, 5*-3-1-2- 1
2. Paal, Kaarel – Kalev JK – 32p – 5, 15, 3-2-9*-3-4
3. Univer, Marcus – ROPK – 38p – 21, 5, 1-1-5-10*-5
Optimistide 3 parimat tüdrukut:
Eesolev number näitab kohta üldarvestuses
8.  Pais, Helen – Kalev JK – 67p – 11, 6, 17-10-19*-8-15
11. Ausman, Helen – Kalev JK – 85p – 22, 19, 15-17*-15-5-9
15. Annus, Liis – ROPK – 105p – 16, 13, 7-27-18-36*-24
Zoom8 kolme ala kokkuvõttes 3 parimat poiste arvestuses:
1. Tarand, Julius Henrik – ROPK – 21p – 8, 1, 1-3-6*-5-3
2. Haud, Jakob – ROPK – 29p – 12, 12, 5*-1-1-2-1
3. Mik, Madis – Tallinna JK – 29p – 3, 8, 3-2-5-8-10*
Zoom8 kolme ala kokkuvõttes 3 parimat tüdrukute arvestuses:
1. Raud, Mari-Ann –Tallinna JK – 14p – 2, 8, 1-1-2*-1-1
2. Poksi, Johanna –Tallinna JK – 21p – 6, 4, 4*-2-3-3 
3. Sikk, Anni – Kalev JK – 23p – 8, 6, 2-7*-1-2-4

Optimist klassis esikolmikud alade kaupa:
Jooks: 1. Rasmus Maalinn – Pärnu JK; 2. Roger Rikberg – Kalev JK; 3. Märten Mikk – Kalev JK. Parim tüdruk oli üheteistkümnendana Helen Pais – Kalev JK.
Ujumine: 1. Grete Lucia Kruuse – Nõuni Purjeklubi; 2. Keith Luur – Pärnu Jahtklubi; 3. Johanna-Maria Kuru – Tallinna Jahtklubi.
Purjetamine: 1. Keith Luur – Pärnu Jahtklubi; 2. Marcus Univer – ROPK; 3. Kaarel Paal – Kalev JK. Parim tüdruk oli üheteistkümnendaks tulnud Helen Ausman – Kalev JK.
Zoom8 klassis alade kaupa esikolmikud:
Jooks – poisid: 1. Daniel Rüütel – SMS; 2. Aleksander Mustasaar – ROPK; 3. Madis Mik – Tallinna JK. 
Jooks – tüdrukud: 1. Liisi Mari Nurmetalo – ROPK; 2. Mari-Ann Raud – Tallinna JK; 3. Nele Leit-Teetlaus – Pärnu JK.
Ujumine – poisid: 1. Julius Henrik Tarand – ROPK; 2. Ardi Bogdanov – Tallinna JK; 3. Markus Lilienthal – ROPK.
Ujumine – tüdrukud: 1. Helen Spriit – Kalev JK; 2. Liisi Mari Nurmetalo – ROPK; 3. Luisa Susanna Kütson – Kalev JK.
Purjetamine – üldarvestus: 1. Jakob Haud – ROPK; 2. Julius Henrik Tarand – ROPK; 3. Mari-Ann Raud – Tallinna JK.
Purjetamine – tüdrukud: 1. Mari-Ann Raud – Tallinna JK; 2. Anni Sikk – Kalev JK; 3. Johanna Poksi – Tallinna JK.

Optimist klassi paremusjärjestus võistkondlikus arvestuses klubide/koolide kaupa:
1. Kalev Jahtklubi Purjespordikool – Kaarel Paal, Helen Pais, Randal Annus – 159 punkti
2. Pärnu Jahtklubi – Keith Luur, Rasmus Maalinn, Hendrik Holtsmann – 161 punkti
3. Rein Ottosoni Purjespordikool – Marcus Univer, Hugo Rasmus Vaino, Liis Annus – 225 punkti 

Tulemused:
Purjetamise tulemused – Optimistid; Zoom8
Koondtulemused – Optimistid; Zoom 8 poisidZoom 8 tüdrukud

Pildid: 
Jooks ja ujumine – Jan Siimson
Purjetamine 1. päev – Jan Siimson
Purjetamine 2. päev ja autasustamine – Piret Salmistu

Osalejate vahel väljaloosimiseks olid toredad auhinnad välja pannud Viking Line, Helly Hansen, Pirita Paadipood, OtterBox ja City Arena. Võistluse õnnestumisele aitasid kaasa ka Reval Cafe, Premia, Tallinna Linna Noorsoo- ja Spordiamet, Auto Forte ja LHV.

Peavõistlusjuht Madis Ausmani tänu kuulub klubiliikmetele ja sõpradele, kelle abi, nõu ja jõuga sai võistlus läbi viidud: jaht Evelyn III ja Marko Saarlaid, Viljar Sepp, Andri Meius, Karin Koppa ja Mart Liibert; jaht Bossanova ja Peeter Siniväli, Tarmo Kapper, Mats Hunt, Kristel Sigrid Tihamäe, Reelika Martoja, Enely Liepkalns, Mairold Metsaviir, lapsevanemad Märt Pais ja Mati Annus, Jan Siimson Nõuni Purjeklubist, Piret Salmistu ja Mart Meiel.

Avaldatud: 27.mai kell 09:11