Kieli nädala regatt algas tugevas tuules


Deniss Karpak. Foto autor: Riina Ramst

Täna sai alguse Põhja-Saksamaal toimuvKieler Woche regatt, mis on EUROSAF Champions Sailing Cup 2014 viimane etapp. Deniss Karpak on avapäeva järel 4. kohal.

21-25. juunil toimuval Kieler Woche’l peetakse avaseeria sõidud ning kolmapäeval medalisõit iga klassi kümnele parimale.

Täna purjetati Kielis tugevates läänekaarte tuultes 8-12 m/s.

Deniss Karpak (KST) alustas tugevalt võites esimese sõidu ja lõpetades teise sõidu 10. kohaga. Kokkuvõttes on Karpakil 4. positsioon. Lauri Väinsalu (ROPK) alustas samuti hästi kohtadega 8 ja 6 ning on kokkuvõttes 7. kohal. Juhib tsehh Tomas Vika.

470 naiste klassis alustasid õed Marjaliisa ja Elise Umb (PSS Maru) kindlalt esikümnes kohtadega 7 ja 8, mis tähendab üldkokkuvõttes 8. positsiooni. Esikohal on austerlannad Lara Vadlau ja Jolanta Ogar.

Laser Radial klassis purjetav Anna Pohlak (TJK) sõitis täna välja sõidukohad 7 ja 11 ning asetseb 9. kohal. Liise Köösel (ROPK) on kokku 24-s ja Annegret Unnuk (ROPK) 28-s. Juhtimas on valgevenelanna Tatjana Drozdovskaya.

Karl-Martin Rammo (ROPK/TJK), kes võistleb Laser Standard klassis, tegi esimeses sõidus valestardi kuid võitis teise sõidu. Kokkuvõttes on Rammo 47. kohal. Kaarel Kruusmägi (SMS) on kohtadega 8 ja 18 kokkuvõttes 21-ne. Kristjan Raus (ROPK) on kokkuvõttes 57. kohal. Juhib tsehh Viktor Teply.

Võistluse koduleht: http://livecenter.kieler-woche.de/en/

EUROSAF Champions Sailing Cup 2014 koosneb neljast etapist. Sarja avaregatt, Trentino Garda Olympic Week, peetakse 7.-11. mail Itaalias Garda järvel. Sellele järgneb 20.-24. mail Hollandis Medemblik’is toimuv Delta Lloyd Regatta. Kolmas osavõistlus, Sail for Gold regatt, peetakse 2.-6. juunil Suurbritannias Weymouth’is ning sari lõppeb Kieler Woche’l, mis toimub 21.-25. juunil Saksamaal Kiel’is.

EUROSAF Champions Sailing Cup kodulehekülg: http://www.championssailingcup.org/

Eesti Purjetamiskoondist toetavad Vopak E.O.S., Liviko, NG Investeeringud, LTT ja Matek.

Avaldatud: 21.juuni kell 06:21