Keith Luur tuli Zoom8 Euroopa meistriks

Vasakult Rasmus Maalinn, Keith Luur, treener Argo Kruusmägi

Vasakult Rasmus Maalinn, Keith Luur, treener Argo Kruusmägi

Täna lõppesid Hispaanias Palamosel noorteklassi Zoom8 Euroopa meistrivõistlused, kus esikümnesse purjetasid Eesti purjetajad Keith Luur, Jakob Haud, Mari-Ann Raud, Joosep Laus ja Rasmus Maalinn.

1.-5. aprillini Palamosel peetud noorteklassi Zoom8 Euroopa meistrivõistlustel purjetati paljudes erinevates tuuleoludes, mis tõi välja purjetajate oskused nii vaiksetes kui tugevates tuultes.

Pärnu purjetaja Keith Luur (PJK) purjetas regatil poistest kõige paremini ja teenis meistritiitli: „Saime nädala jooksul purjetada erinevates tuuleoludes ja eriti karmid olid viimased sõidud kus saime pagisid kuni 15 m/s. Kõik sõidud olid väga pingelised ja lõpus edestasin teise koha taanlast vaid 3 punktiga. Olen väga õnnelik võidu üle, mille tagas mulle väga stabiilne sõitude seeria kus võitsin 2 sõitu ja halvim sõit oli mul 8. koht.” Vaid kaks kuud varem veebruaris võitis Keith Luur jääpurjetamise noorteklassis Ice Optimist maailmameistri tiitli.
Teise koha saavutas taanlane Rasmus Bergmann ja kolmanda koha sai soomlane Elias Odrischinsky. Neljandana lõpetas regati Tallinna poiss Jakob Haud (ROPK), kaheksas oli Saaremaa poiss Joosep Laus (SMS) ja üheksas oli pärnakas Rasmus
Maalinn.

Zoom8 EM poiste autasustamine
Zoom8 EM poiste autasustamine

Tüdrukute Zoom8 klassis saavutas tubli 6. koha Tallinna neiu Mari-Ann Raud (TJK). Euroopa meistriks tuli taanlanna Michala Hoeg Norsell, hõbeda sai rumeenlanna Ebru Bolat ja pronksi norralanna Emilie Homstvedt.

Zoom8 EM tüdrukute autasustamine
Zoom8 EM tüdrukute autasustamine

Teiste Eesti purjetajate lõpptulemused Zoom8 Euroopa meistrivõistlustel:
11. koht Sander Puppart (SMS)
12. koht Julius Hendrik Tarand (ROPK)
13. koht Madis Mik (TJK)
14. koht Eke Ao Nettan (SMS)
18. koht Daniel Rüütel (SMS)
19. koht Martin Õunap (SMS)
22. koht Martin Mik (TJK)
25. koht Markus Kruus (TJK)
26. Erik Iida (ROPK)
27. Henri Paomees (SMS)
29. Joosep Praks (SMS)
30. Melvin Aasav (TJK)
33. Silver Vahstein (SMS)
37. Henri August Silluta (KJK)
38. Johannes Hubert Pukk (ROPK)

Regati kodulehekülg ja tulemused:
http://www.cvpalamos.org/ca/default/races/race/text/zoom8-european-championship-2015

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Tallinna Sadam, NG Investeeringud, LTT ja Matek.

Avaldatud: 05.aprill kell 07:17