Katariina II juhib ORC EM-i


jaht Katariina II foto: Piret Salmistu

Lõuna-Hispaanias Valencias 3-6. juulil toimuvatel avamerepurjetamise ORC Euroopa meistrivõistlustel on peetud kaks võistluspäeva. Eesti jaht Katariina II Aivar Tuulberiga roolis on juhtimas ORC B klassis.

ORC laevastik võistleb Euroopa meistrivõistlustel A ja B grupis vastavalt jahi kiiruse indeksile. Esimesel võistluspäeval purjetati 63-miili pikkusel avameresõidul, kuid ülejäänud päevadel võistlevad jahid vastutuule-allatuule rajal.

Regatt algas vihmasajus, tugevas tuules ja suurtes lainetes purjetades. Eilsel rajasõidul aga säras päike ja puhus vaikne tuul.

Pärnu Jahtklubi jaht Katariina II kapten Aivar Tuulbergiga roolis purjetas avameresõidu etapil 3. kohale, vahe võitjaga oli 2 minutit ja 8 sekundit. Eilses rajasõidus saavutas Katariina II 5. koha, kaotust võitjale 3 minutit ja 31 sekundit. Kahe võistluspäeva kokkuvõttes juhib Pärnu jaht võistlust 8,6 punktiga Itaalia jahi Low Noise ees (12 punkti).

Katariina II meeskonna liikme Karl-Hannes Tagu ülevaade kahest võistluspäevast: „Eile pikal sõidu alguses puhus päris korralikult, kohati 15 m/s. Suuri lagunemisi polnud palju, ainult mastivibu läks pooleks ja näris ahterstaagi läbi ning mastikrae vahelt lendasid klotsid välja. Algul oli päris kaif kui puhus 15 m/s, alla tuult 3-4 meetriste lainetega, sai allatuult sõidetud 17,5 sõlmega. Sõidu teises pooles oli korra väike seismine, kuna tuul kukkus ära aga mingi aja pärast see stabiliseerus ja sõit läks suure hooga edasi. Täna oli maatuul, saime ühe sõidu, kus tuul oli vaikiv, puhudes algul 7 m/s ja pärast 4m/s, mis pärast täiesti ära vaikis. Täna olime 5ndad ja kokku oleme peale kahte sõitu esimesed“.

ORC EM koduleht: http://www.trofeoreina.es/

Avaldatud: 05.juuli kell 10:53