Karpak on Finni EM-il avapäeva järel kahekümnes


Deniss Karpak Foto autor: Robert Devaes

Hispaanias Cadizis algasid eile Finn klassi lahtised Euroopa meistrivõistlused, kus meie purjetajad Deniss Karpak (Karpak Sailing Team) ja Taavi Valter Taveter (Pärnu Jahtklubi) on esimese võistlussõidu tulemuste alusel vastavalt 20. ja 53. kohal.

Cadizi pühapäeval tabanud tormi järelmõjuna tuli purjetajatel eile rinda pista kuni 3 meetri kõrguste lainetega, samas kui tuul oli üsna nõrk ja pagiline, mis muutis võistlemise korralikuks väljakutseks. Avapäeval õnnestus kirja saada ainult ühe võistlussõidu tulemused, kuna teine sõit tuli tuule vaibumise tõttu ära katkestada.

Finn klassi lahtistel täiskasvanute ja juunioride Euroopa meistrivõistlustel stardib 91 meest, neist U23 arvestuses 30. Avapäeva järel juhib regatti hollandlane Nicholas Heiner.

EM kestab laupäevani, mil avaseeria tulemuste alusel selgunud kümme parimat meest purjetavad medalisõidus ning ülejäänud võistlejad peavad maha veel ühe fliidisõidu.

Eesti Jahtklubide Liit seisab igapäevaselt purjespordi ja huvimeresõidu arendamise eest Eestis. Tegutseme järjekindlalt selle nimel, et purjetamise harrastajate, tippsportlaste ja regattide arv Eestis kasvaks aasta aastalt. Liidu eesmärgiks on kaasa aidata meie purjesportlaste tippkonkurentsi jõudmisele rahvusvahelistel tiitlivõistlustel ja tuua Eestisse kõrgetasemelisi purjetamisvõistlusi. Meie unistus on, et juba lähiaastail saame Eestis võõrustada mõnd maailmaklassi purjetamisregatti, näiteks Purjetamise Maailma Karika finaali või isegi Volvo Ocean Race’i. Hoiame Eesti kui mere- ja purjetamisriigi mainet aus!

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Strand, Eesti Meedia, Helly Hansen, Matek ja LTT.

Võistluse kodulehekülg: http://2018.finneuropeans.org/
Tulemused:
http://2018.finneuropeans.org/results/
Kajastus reaalajas: https://twitter.com/Finn_Class
Fotod: https://www.flickr.com/photos/finnclassphotos/albums
Videod: https://www.youtube.com/user/TheFinnChannel

Avaldatud: 13.märts kell 10:27