Karpak ja Rammo võistlevad homme Kieli Nädala regatil medalisõidus


Deniss Karpak. Foto autor: Robert Deaves

Saksamaal Kielis käimas oleval EUROSAF Meistrite Karika etapil Kieler Woche regatil said täna läbi avaseeria sõidud, mille tulemuste alusel meie purjetajatest pääsesid homsesse medalisõitu Deniss Karpak Finnil ja Karl-Martin Rammo Laser Standardil.

Finn klassis täna 21. ja 3. koha ning päeva viimases sõidus taaskord ka võidu kirja saanud Deniss Karpak (KST/KJK) on avaseeria kokkuvõttes 5. kohal ning purjetab homme seega kümnele parimale peetavas medalisõidus. Liider on praegu sakslane Phillip Kasüske.

Laser Standard klassi finaalides kuldgrupis seilanud Karl-Martin Rammo (ROPK/TJK) lõpetas avaseeria kahe 2. koha ning 16. kohaga, platseerudes kokkuvõttes 8. positsioonile, mis tähendab ka temale pääsu medalisõitu. Hõbelaevastikus sai Georg Haud (ROPK) täna kirja 8., 23. ja 24. tulemuse ning talle lõppeb regatt kokkuvõttes 74. kohaga. Esikohal on otsustava sõidu eel sakslane Philipp Buhl.

Karl-Martin Rammo. Foto autor: Riina Ramst
Karl-Martin Rammo.
Foto autor: Riina Ramst

49er klassi hõbefliidis finišeerisid Juuso ja Henri Roihu (TJK) tänastes finaalsõitudes kahel korral 3ndana, korra 12ndana ja korra 6ndana ning lõpetasid võistluse kokku 28. kohaga. Medalisõidu eel on juhtimas Uus-Meremaa meeskond Peter Burling ja Blair Tuke.

Laser Radial klassis olid Liise Kööseli (ROPK) viimase võistluspäeva resultaatideks 49., 46. ja 44. ning regati lõpptulemuseks 51. koht. Liidriks on hetkel norralanna Tiril Hartvedt Bue.

Võistlus kestab pühapäeva, 26. juunini, mil avaseeria põhjal selgunud iga klassi 10 parimat purjetavad medalisõidus.

Regati kodulehekülg ja tulemused: http://www.kieler-woche.de/english/

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Tallinna Sadam, Marinepool, NG Investeeringud, LTT, Matek, Eesti Loots ja Planestar.

Avaldatud: 25.juuni kell 07:38