Kalevi Jahtklubi meistrivõistlused said võiduka lõpu

Juuso ja Henri Roihu. Foto autor: Riina Ramst

EJL Purjetamise Eesti Meistrivõistluste etapi viimast, vägagi palavat võistluspäeva saatis pagiline, kiirusega 3-7 m/s puhunud tuul. Täna peeti kõigile klassidele neli sõitu ning kolme päeva kokkuvõttes said kuues klassis võistelnud 191 purjetajat oma tulemuste skoori kirja kaheksa sõitu.

Laser Standard klassis oli võidukas Karl-Martin Rammo. Teise koha saavutas lõppkokkuvõttes Georg Haud ning kolmandaks tuli parim juunior Bo Aaron Kooser.

Karl-Martin Rammo Foto autor: Riina Ramst
Karl-Martin Rammo
Foto autor: Riina Ramst

Juuso ja Henri Roihule kuulub esikoht 49er klassis, kus teiseks tulid väiksema, 49erFX purjestusega seilavad Kätlin Tammiste ja Anna Maria Sepp. Kolmanda koha saavutasid Märten Mikk ja Lenart Kivistik, samuti 49erFX purjekal.

Laser Radial klassis võttis võidu täna kõigis sõitudes konkurentidest üle olnud Keith Luur. Evo Annusele kuulub teine ning Ardi Bogdanovile kolmas koht. Parim tüdruk oli lätlanna Estere Kumpina.

Klassis Laser 4.7 oli regati edukaim kokkuvõttes Hendrik Holtsmann. Teise lõpptulemuse saavutas Daniel Rüütel ning kolmanda koha autasu kuulub leedukale Nojus Butaulkasele. Tüdrukutest oli selles klassis parim Liis Annus.

Jorgen Kuivonen on võistluse võitja Zoom8 paadiklassis Aleksander Kuusiku ja parima tüdruku Helen Paisi ees.

Noorimate roolimeeste klassis Optimist saavutas esikoha lätlane Karlis Dubra. Andrias Sepp lõpetas regati teisena ning parim tüdruk Mia Marin Lilienthal kolmandana.

Kalevi Jahtklubi meistrivõistlused korraldas Kalevi Jahtklubi koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga.

Purjetamise Eesti Meistrivõistlused koosnevad kokku üheksast regatist:
1) 25.-27. mai Saaremaa Merispordi Seltsi regatt (Roomassaare) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Techno 293, RS:X, Formula, Foil
2) 8.-10. juuni Pärnu Purjetamisnädal (Pärnu) – klassid Laser Radial, Laser Standard, F18
3) 15.-17. juuni NeilPryde Baltic Cup Estonia (Tallinn) – klassid Techno 293, RS:X, Formula, Foil
4) 6.-8. juuli Haven Kakumäe Karikas (Tallinn) – klassid RS Feva, 29er, F18
5) 13.-15. juuli Tallinn Race (Tallinn) – klassid RS Feva, 29er, 49er
6) 27.-29. juuli Kalevi Jahtklubi meistrivõistlused (Tallinn) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Laser Radial, Laser Standard, 49er
7) 24.-26. august Tallinna Jahtklubi karikavõistlused (Lohusalu) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Laser Radial, Laser Standard
8) 14.-16. september Pärnu Sügisregatt (Pärnu) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7
9) 21.-23. september Tallinna Nädala regatt (Tallinn) – klassid Laser Radial, Laser Standard, RS Feva, 29er, 49er, F18, Techno 293, RS:X, Formula, Foil