Kahepaadid jätkavad Eesti MV sarja Saaremaal


RS Feva klass stardis. Foto autor: Riina Ramst

Eeloleval nädalavahetusel kogunevad Roomassaarde Saaremaa karikavõistlustele RS Feva ja 29er klasside purjetajad, et jätkata heitlust läbi hooaja vältava Purjetamise Eesti Meistrivõistluste sarja võidu nimel.

Rahvusvaheliste mõõtmetega regatile on oodata ligi 50 sportlast Eestist, Soomest, Lätist ja Leedust, teiste hulgas ka juuni keskel Pärnu Purjetamisnädalal toimunud meistrivõistluste sarja avaetapi järel RS Feva klassis liidriteks olevad Hugo Rasmus Vaino ja Uko Rasmus Tiidemann (ROPK) ning 29er’il juhtpositsiooni hoidvad Juuso ja Henri Roihu (TJK).

Tänavuse Purjetamise Eesti Meistrivõistluste sarja teeb eriliseks uus põnev võistlusformaat: igal etapil peetakse kõigi sportlaste osavõtul suured laevastikusõidud tavapäraselt merel, kuid pühapäevased vaatemängulised finaalsõidud parimatele toimuvad kalda lähedal lühirajal ning on pealtvaatajatele kuival maal lihtsalt jälgitavad. Finaalsõitudele on ka live-kommentaar ning kommentaatoritele saab esitada oma küsimusi. Seega on see hea võimalus tulla kogu perega mõnusalt pühapäeva veetma ning teha purjetamisega veidi lähemalt tutvust.

Reedest pühapäevani on plaanis purjetada kuni 9 fliidisõitu, alates viiendast sõidust arvatakse iga sportlase halvim tulemus seeriast maha. Finaalsõidud koosnevad hõbefinaalist, kus purjetavad fliidisõitude seeria paremusjärjestuses 4.-10. koha võistlejad, ja kuldfinaalist, kus võistlevad fliidisõitude 1.-3. koha omanikud ning hõbefinaali võitja. Hõbefinaali tulemus määrab regati lõppkohad 5.-10. kohani ning kuldfinaalis selguvad regati esikolmik ja 4. koht.

Saaremaa karikavõistlused korraldab Saaremaa Merispordi Selts koostöös Kuressaare linna, AS-i Saarte Liinid ja Roomassaare sadama ning Eesti Jahtklubide Liiduga. Võistlused avavad reedel kell 13:00 Roomassaare sadamas AS-i Saarte Liinid juhatuse liige Jaanus Tamkivi, Saaremaa Merispordi Seltsi kommodoor Margus Männik ja Eesti Jahtklubide Liidu peasekretär Ott Kallas.

Esimese fliidisõidu hoiatussignaal antakse reedel kell 15, laupäeval on fliidisõidud planeeritud algusega kell 12 ning pühapäeval fliidisõidud algusega kell 11 ning finaalsõidud, mille käiku sadamas kommenteerib Kalev Vapper, algusega kell 14. Võistlusseeria jooksul plaanitakse kõigis klassides pidada 9 fliidisõitu ja 2 finaalsõitu.

Regati kodulehekülg: http://www.saaremaamerispordiselts.ee/?page_id=1825

Purjetamise Eesti Meistrivõistlused koosnevad kokku kümnest regatist:
1) 29.-31. mai Saaremaa Merispordi Seltsi regatt – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7
2) 12.-14. juuni Eesti Balti Karikas – klassid Techno 293, RS:X, Formula
3) 19.-21. juuni Pärnu Purjetamisnädal – klassid RS Feva, 29er, F18
4) 3.-5. juuli Spinnakeri regatt – klassid Optimist, Zoom8
5) 10.-12. juuli Saaremaa karikavõistlused – klassid RS Feva, 29er
6) 17.-19. juuli Tallinn Race – klassid RS Feva, 29er

7) 31. juuli – 2. august Kalev Jahtklubi meistrivõistlused – klassid Laser Radial, Laser Standard, Finn, 470, F18
8) 28.-30. august Tallinna Jahtklubi karikavõistlused – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Laser Radial, Laser Standard, Finn, 29er, 470
9) 11.-13. september Pärnu Sügisregatt – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7
10) 18.-20. september Tallinna Nädala regatt – klassid Laser Radial, Laser Standard, Finn, RS Feva, 29er, 470, F18, Techno 293, RS:X, Formula, Formula Kite

Purjetamise Eesti Meistrivõistluste kodulehekülg: http://www.puri.ee/ejl-olumpiapurjetamise-eesti-mv/
Purjetamise Eesti Meistrivõistlused Facebook’is:
https://www.facebook.com/pages/EJL-Purjetamise-Eesti-Meistriv%C3%B5istlused/1419404891704999

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Tallinna Sadam, Marinepool, NG Investeeringud, LTT, Matek ja Planestar.

Avaldatud: 09.juuli kell 02:34