Juuso ja Henri Roihu võitsid Helly Hansen Cupi


Juuso ja Henri Roihu foto: Ott Kallas

Helsinkis lõppes täna NJK jahtklubi korraldatud Helly Hansen Cup, mis oli Eesti 29er klassi purjetajatele alanud hooaja esimeseks edetabeli regatiks. Regatil osales 8 Soome ja 7 Eesti paatkonda.

Täna olid Helsinkis suurepärased purjetamistingimused, tuult oli 6-9 m/s ja päike paistis terve päeva.

Teisel võistluspäeval tegid keskmise ja tugeva tuule oludes head stardid Tallinna poisid Juuso ja Henri Roihu (TJK), kes said päeva saagiks kaks sõiduvõitu ja kaks teist kohta. Kokkuvõttes võtsidki võidu vennad Roihud sõitude seeriaga 5, 2, 1, 2, 1, 1, 2, mis andis kokku 9 punkti. Teiseks tulid Juho Kotiranta ja Akseli Keskinen (HSS) sõitudega 3, 8, 4, 1, 2, 3, 1, kokku 14 punkti. Kolmanda koha saavutasid Eetu Kotiranta ja Tom Wendt (HSS) kohtadega DSQ, 3, 3, 3, 3, 2, 3, kokku 17 punkti.

Juuso Roihu ütles, et „regatt oli meile heaks ettevalmistuseks eesseisvateks Euroopa meistrivõistusteks. Meie eesmärgiks oli regatt võita ning see ka õnnestus. Kahe päeva jooksul saime väga erinevates tuuleoludes sõita ja konkurents oli eesotsas väga tihe iga ilmaga. Oleme sel kevadel saanud enne koduse hooaja algust kolmel korral Vahemerel harjutamas käia ning seetõttu on sõiduvorm juba päris hea. Järgnevalt on plaanis kodus kõvasti trenni teha ja juuni keskel Pärnu Purjetamisnädalal võistelda, et EM-ks hästi valmis olla“.

Järgmiste Eesti paatkondade tulemused:
6. Kristo Õunap – Kevin Grass (SMS) 32 p.
7. Hardi Anton – Olle Saar (TJK) 43 p.
8. Marie Pihlas – Maris Seersant (SMS/TJK) 49 p.
10. Ardi ja Paul Bogdanov (TJK)
64 p.
13. Kristel Sigrid Tihamäe – Enely Liepkalns (KJK) 70 p.
15. Aleksander ja Johannes Muru (SMS)
77 p.

Helly Hansen Cup tulemused: http://www.njk.fi/wp-content/uploads/2014/05/hellyhansen2014.htm

29er võitjad Helly Hansen Cup-l foto: Ott Kallas
29er võitjad Helly Hansen Cup-l
foto: Ott Kallas
Avaldatud: 11.mai kell 03:29