Jakob Haud, Sander Puppart, Marie Pihlas ja Joosep Laus purjetasid Zoom8 MM-l esikümnesse


Jakob Haud foto: Riina Ramst

Taanis toimunud noorte purjekaklassi Zoom8 maailmameistrivõistlustel saavutas poiste seas seitsmenda koha Jakob Haud, kaheksanda Sander Puppart, kümnenda Joosep Laus ja tüdrukute seas tuli kümnendaks Marie Pihlas.

Kalovigis peetud tiitlivõistluste kestel said noorsportlased nautida nii vaikset, keskmist kui ka tugevat tuult ning pidid harjuma meie purjetajate jaoks harjumatu tugeva hoovusega. Kokku sai tüdrukute fliidis peetud 11 sõitu ja poiste fliidis 10 sõitu.

Ühe sõiduvõidu ja kahe teise kohaga saavutas Jakob Haud (ROPK) võistlusseeria kokkuvõttes 7. koha. Jakob ütles peale regatti, et olid head purjetamisolud, nii nõrka kui ka tugevat tuult, mis andsid kõigile võrdsed vöimalused. Minu eesmärk võistlusteks sai täidetud ning esimest korda elus purjetasin tugeva hoovusega.”Rein Ottosoni Purjespordikooli treener Anne-Mari Luik kirjeldas oma esimest välisregatti treenerina: “Samamoodi nagu poistele võis olla see esimene välisvõistlus, esimene tugeva hoovuse vöistlus, esimene zulu lipuga start, oli see minu jaoks esimene välisvõistlus treenerikaatris. Ühes käes kompass, teises vimpel, kolmandas märkmik, neljandas videokaamera – see on tegelikult toredasti huvitav. Poisid olid tublid, pidasid vastu pikad päevad, kohtunike venitamised, viltused rajad, tugeva hoovuse, keerutava tuule ning kaldal ootamised. Olen rahul, et nad suutsid täita endale seatud eesmärke ning olen õnnelik, et suutsin neid aidata niipalju kui oskasin.”
Saaremaa poiss Sander Puppart tuli MM-l kaheksandaks ja
ühe sõiduvõidu võtnud Joosep Laus kümnendaks (mõlemad SMS). Treener Jaano Kempo võttis võistluseks valmistumise ja regati kokku järgmiste mõtetega: „Keerulised olud olid ja vaiksed tuuled olid eriti rasked. Olen rahul Saaremaa Merispordi Seltsi noorte esitusega. Päris tipus me vaiksetes ja keerutavates tuultes ei ole, aga tublid olid nii Marie kui Sander ja Joosep. Sel aastal on hea, et meil klubis on endal kõva konkurents ning saame ühiselt taset hoida ja tõsta. Käisime ka enne MMi kodus keerutavaid maatuuli ja vaikseid tuuli harjutamas Soela sadamas, millest ma arvan et oli kindlasti kasu.“
Teiste eesti poiste tulemused:
14. Martin Õunap (SMS)
23. Madis Mik (TJK)
25. Julius Henrik Tarand (ROPK)
27. Daniel Rüütel (SMS)
31. Kevin Melvin Aasav (TJK)
32. Karl Poll (ROPK)
33. Martin Hedman (ROPK)
37. Markus Kruus (TJK)
39. Sten-Markus Andresson (TJK)
47. Joosep Praks (SMS)
49. Martin Mik (TJK)
Maailmameistriks krooniti poiste seas taanlane Sophus Jarvig.

Tüdrukute fliidis saavutas Eesti parimana kümnenda koha saare neiu Marie Pihlas (SMS), kes ütles peale regatti et „ei jäänud oma purjetamisega täitsa rahule. Eesmärk oli top 5 koht. Aga pärast kehva algust olen rahul ka 10. kohaga. Hea on ka see, et eelmise aasta koha ümber sõitsin.“
Teiste eesti tüdrukute tulemused:
19. Mari-Ann Raud (TJK)
39. Johanna Poksi (TJK)
Tüdrukute maailmameistriks tuli soomlanna Ronja Grönblom.

Zoom8 MM-i kodulehekülg ja tulemused: http://zoom8worlds2014.dk/

Eesti Purjetamiskoondist toetavad Vopak E.O.S., Liviko, NG Investeeringud, LTT ja Matek.

Marie Pihlas  foto: Riina Ramst
Marie Pihlas foto: Riina Ramst
Avaldatud: 01.august kell 11:01