Ingrid Puusta võttis täna MM-il sõiduvõidu


Ingrid Puusta Foto autor: Robert Hajduk

Olümpiapurjelaua RS:X maailmameistrivõistlustel Itaalias Garda järvel algas tänasel kolmandal võistluspäeval finaalsõitude seeria. Naistele toimus täna ainult üks sõit ning selle lõpetas parimana Ingrid Puusta.

Kuldgrupis purjetav Ingrid Puusta tõusis selle sõiduvõiduga kvalifikatsiooni lõppseisuga võrreldes kaheksa koha võrra ning on praegu kokkuvõttes 25. positsioonil.

“Sõidud pidid algama kell 14, kuid tavapärane tugev lõunatuul täna ei saabunud, mis tähendas, et saime vee peale alles kell 16. Tuul oli väga nõrk ning saime kirja ainult ühe sõidu, mille ma võitsin. Mul oli plaan minna vasakusse nurka, kuid alustada paadi juurest ehk kõrgemalt, millega saavutasin kontrolli kogu grupi üle. Suutsin oma edumaad hoida ja isegi suurendada finišini välja. Olen väga uhke, et suutsin maailmameistrivõistlustel kuldgrupis võtta sõiduvõidu,” rõõmustas Puusta eduka päeva üle.

Naiste seas jätkab võistlust liidrina hollandlanna Lilian De Geus. Meeste hulgas läks täna juhtima tema kaasmaalane Kiran Badloe.

MM kestab laupäeva, 28. septembrini. Esimese kahe päeva kestel peeti kvalifikatsioonisõidud, täna aga algasid finaalsõidud, kus purjetatakse kuld- ja hõbegruppidena. Laupäeval toimuvad topeltpunktid andev medalisõit 10 parimale ning viimane finaalsõit ülejäänud sportlastele.

Võistluse kodulehekülg
Tulemused naised
Fotod
Videod

Eesti Jahtklubide Liit seisab igapäevaselt purjespordi ja huvimeresõidu arendamise eest Eestis. Tegutseme järjekindlalt selle nimel, et purjetamise harrastajate, tippsportlaste ja regattide arv Eestis kasvaks aasta aastalt. Liidu eesmärgiks on kaasa aidata meie purjesportlaste tippkonkurentsi jõudmisele rahvusvahelistel tiitlivõistlustel ja tuua Eestisse kõrgetasemelisi purjetamisvõistlusi. Meie unistus on, et juba lähiaastail saame Eestis võõrustada mõnd maailmaklassi purjetamisregatti, näiteks Purjetamise Maailma Karika finaali või isegi Volvo Ocean Race’i. Hoiame Eesti kui mere- ja purjetamisriigi mainet aus!

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Liviko, Strand, Postimees Grupp, Helly Hansen, Matek, Rakvere Lihatööstus, Tallegg, Premia ja Alfons Håkans.

Avaldatud: 26.september kell 07:55