Horvaatias algas Laser klassi EM


Karl-Martin Rammo. Foto autor: Ott Kallas

Horvaatias Splitis said eile alguse purjetamise olümpiaklasside Laser Radial ja Laser Standard Euroopa meistrivõistlused. Standardil on esimese võistluspäeva järel Karl-Martin Rammo 31. kohal, Radialil aga Anna Pohlak 44. positsioonil.

Regati avapäeval oli Splitis väga soe ilm varju temperatuuriga üle 32 kraadi. Võistlemiseks piisava tuule puudumisel tuli sõidud edasi lükata, kuid tunnise hilinemisega saadi esimene start antud. Terve päeva valitsesid keerutava ja vaikse tuule olud.

Karl-Martin Rammo (Rein Ottosoni Purjespordikool/Tallinna Jahtklubi) lõpetas tänased Laser Standard klassi võistlussõidud oma kvalifikatsioonigrupis 11. ja 12. tulemusega. LaserStandardid võistlevad kolmes kvalifikatsioonigrupis. Kokkuvõttes on Karl-Martin hetkel hoidmas 31. kohta. Kaarel Kruusmägi (Saaremaa Merispordi Selts) finišeeris 41. ja 32. kohaga ning asetseb 115. positsioonil. Avapäeva järel juhib regatti hollandlane Rutger van Schaardenburg.

Radialil seilas Anna Pohlak (TJK) finišisse 8-nda ja 36-ndana ning on kokku 44. kohal. Laser Radialid seilavad kvalifikatsioonisõitudes kahes grupis. Esimeste sõitude järel hoiab liidripositsiooni hollandlanna Marit Bouwmeester.

Võistluse koduleht: http://www.lasereuropeans2014.com/

Avaldatud: 10.juuni kell 11:36