Haven Kakumäe Karikas purjetati Kopli lahel avatuks


Angeliina Maria Isabel Õunap ja Lisbeth Taggu. Foto autor: Riina Ramst

EJL Purjetamise Eesti Meistrivõistluste sarja etapp algas täna kolme nõrgapoolses ning üsna keerutavas tuules peetud võistlussõiduga. Kolmes kahepaadiklassis stardib Haven Kakumäe Karikal kokku 70 sportlast.

RS Feva klassis on liidriteks tänastest sõitudest kahes kõigist konkurentidest üle olnud Angeliina Maria Isabel Õunap ja Lisbeth Taggu, järgnemas Risten Reintam ja Oskar Altrov teisel ning Katariina Roihu ja Johanna Triinu Kažjava kolmandal kohal.

Venemaa meeskond Daniil Usachev ja Vladimir Loginov võitsid 29er klassis kõik tänased sõidud ning on seega ka võistlust juhtimas. Avapäeva kokkuvõttes teisel kohal on vennad Kaarel ja Mihkel Paal ning kolmandal positsioonil Märten Mikk ja Melvin Aasav.

Daniil Usachev ja Vladimir Loginov Foto autor: Riina Ramst
Daniil Usachev ja Vladimir Loginov
Foto autor: Riina Ramst

F18 katamaraaniklassis on kolme sõiduvõiduga kindlateks liiditeks Uku Kuusk ja Aivar Soo. Andres Laul ja Ain Roosma on praegu teisel kohal ning Mihkel Kosk ja Markko-Rollin Põdra kolmandad.

Uku Kuusk ja Aivar Soo Foto: Riina Ramst
Uku Kuusk ja Aivar Soo
Foto: Riina Ramst

Klassidele RS Feva ja 29er koosneb võistlusformaat reedest pühapäeva lõunani purjetatavatest fliidisõitudest ja pühapäeval alates kella 14st toimuvatest poolfinaalist ja finaalist. Fliidisõitude tulemuste põhjal pääsevad kolm paremat otse finaalsõitu. Poolfinaalis purjetavad fliidisõitude 4.-10. paat ja selle sõidu võitja pääseb samuti finaali. Finaalsõidus selgitatakse regati esikolmik.

Finaalide käiku kommenteerivad huvilistele pühapäeval kaldal Tallinna Merepäevade endine projektijuht Eva Saar ja purjetamise korüfee Jüri Šaraškin.

F18 klassile koosneb võistlusformaat ainult fliidisõitudest.

Laupäeval on fliidisõidud planeeritud algusega kell 12 ning pühapäeval fliidisõidud algusega kell 11 ja finaalsõidud algusega kell 14.

Haven Kakumäe Karika korraldab Tallinna Jahtklubi koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga.

Purjetamise Eesti Meistrivõistlused koosnevad kokku üheksast regatist:
1) 25.-27. mai Saaremaa Merispordi Seltsi regatt (Roomassaare) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Techno 293, RS:X, Formula, Foil
2) 8.-10. juuni Pärnu Purjetamisnädal (Pärnu) – klassid Laser Radial, Laser Standard, F18
3) 15.-17. juuni NeilPryde Baltic Cup Estonia (Tallinn) – klassid Techno 293, RS:X, Formula, Foil
4) 6.-8. juuli Haven Kakumäe Karikas (Tallinn) – klassid RS Feva, 29er, F18
5) 13.-15. juuli Tallinn Race (Tallinn) – klassid RS Feva, 29er, 49er
6) 27.-29. juuli Kalevi Jahtklubi meistrivõistlused (Tallinn) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Laser Radial, Laser Standard, 49er
7) 24.-26. august Tallinna Jahtklubi karikavõistlused (Lohusalu) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Laser Radial, Laser Standard
8) 14.-16. september Pärnu Sügisregatt (Pärnu) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7
9) 21.-23. september Tallinna Nädala regatt (Tallinn) – klassid Laser Radial, Laser Standard, RS Feva, 29er, 49er, F18, Techno 293, RS:X, Formula, Foil

Purjetamise Eesti Meistrivõistluste kodulehekülg
Purjetamise Eesti Meistrivõistlused Facebook’is

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Strand, Eesti Meedia, Helly Hansen, Matek ja LTT.

Avaldatud: 06.juuli kell 07:15