Haven Kakumäe Karikal võidutsesid vennad Paalid, Õunap ja Taggu ning Kuusk ja Soo


Angeliina Maria Isabel Õunap ja Lisbeth Taggu. Foto autor: Riina Ramst

Täna selgusid EJL Purjetamise Eesti Meistrivõistluste sarja etapi võitjad klassides RS Feva, 29er ja F18 Haven Kakumäel peetud põnevates finaalsõitudes.

29er klassis pääsesid fliidisõitude tulemuste alusel otse finaali venelased Daniil Usachev ja Vladimir Loginov, Kaarel ja Mihkel Paal ning Märten Mikk ja Melvin Aasav. Poolfinaali võitjatena asusid neile otsustavas sõidus konkurentsi pakkuma Mari-Ann Raud ja Maris Seersant. Finaalis toimus väga tihe rebimine, millest parimatena väljusid lõpuks vennad Paalid Usachevi ja Loginovi ees. Etapi kolmas koht kuulub Raudi ja Seersandi naiskonnale.

Kaarel Paal ja Mihkel Paal Foto autor: Riina Ramst
Kaarel Paal ja Mihkel Paal
Foto autor: Riina Ramst

RS Feva klassi finaalis võistlesid fliidisõitude kolm paremat paatkonda Angeliina Maria Isabel Õunap ja Lisbeth Taggu, Katariina Roihu ja Johanna Triinu Kažjava ning Risten Reintam ja Oskar Altrov, samuti poolfinaali võitjad Georgi Goldberg ja Daniel Ovsienko. Regati võidu võtsid Õunap ja Taggu. Roihu ja Kažjava tulid teisele kohale ning Goldberg ja Ovsienko kolmandaks. Nooremate vanusearvestuse parimad olid Rainer Kepp ja Robin Juul.

F18 klassis toimus vaid finaal, kus võistles kaks tiimi: Uku Kuusk ja Aivar Soo ning Mihkel Kosk ja Markko-Rollin Põdra. Esimesena finišeerisid Kuusk ja Soo, võistluse teine lõpptulemus kuulub Koskile ja Põdrale. Eelnevalt toimunud fliidisõitude seeria põhjal said etapi kolmanda koha Andres Laul ja Ain Roosma.

Uku Kuusk ja Aivar Soo Foto autor: Riina Ramst
Uku Kuusk ja Aivar Soo
Foto autor: Riina Ramst

Võistlusformaat koosnes reedest pühapäeva lõunani purjetatud fliidisõitudest ja pühapäeval alates kella 14st toimunud poolfinaalist ja finaalist (F18 klassis toimus ainult finaal). Fliidisõitude tulemuste põhjal pääsesid kolm paremat otse finaalsõitu. Poolfinaalis purjetasid fliidisõitude 4.-10. paat ja selle sõidu võitja pääses samuti finaali. Finaalsõidus selgitati regati esikolmik.

Finaalide käiku kommenteerisid huvilistele pühapäeval kaldal Tallinna Merepäevade endine projektijuht Eva Saar ja purjetamise korüfee Jüri Šaraškin.

Haven Kakumäe Karika korraldas Tallinna Jahtklubi koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga.

Purjetamise Eesti Meistrivõistlused koosnevad kokku üheksast regatist:
1) 25.-27. mai Saaremaa Merispordi Seltsi regatt (Roomassaare) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Techno 293, RS:X, Formula, Foil
2) 8.-10. juuni Pärnu Purjetamisnädal (Pärnu) – klassid Laser Radial, Laser Standard, F18
3) 15.-17. juuni NeilPryde Baltic Cup Estonia (Tallinn) – klassid Techno 293, RS:X, Formula, Foil
4) 6.-8. juuli Haven Kakumäe Karikas (Tallinn) – klassid RS Feva, 29er, F18
5) 13.-15. juuli Tallinn Race (Tallinn) – klassid RS Feva, 29er, 49er
6) 27.-29. juuli Kalevi Jahtklubi meistrivõistlused (Tallinn) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Laser Radial, Laser Standard, 49er
7) 24.-26. august Tallinna Jahtklubi karikavõistlused (Lohusalu) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Laser Radial, Laser Standard
8) 14.-16. september Pärnu Sügisregatt (Pärnu) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7
9) 21.-23. september Tallinna Nädala regatt (Tallinn) – klassid Laser Radial, Laser Standard, RS Feva, 29er, 49er, F18, Techno 293, RS:X, Formula, Foil

Purjetamise Eesti Meistrivõistluste kodulehekülg
Purjetamise Eesti Meistrivõistlused Facebook’is

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Strand, Eesti Meedia, Helly Hansen, Matek ja LTT.

Avaldatud: 08.juuli kell 05:10