Harku regatt avas surfarite suvise võistlushooaja

Pikalt veniv külm kevad ei taha kuidagi läbi saada. Surfarid ignoreerisid seda looduse vingerpussi suvehooaega sisse juhatava klubivõistlusega Harku järvel. Mõlemal võistluspäeval olid tingimused tegelikult päris head. Ilm oli küll pisut jahedavõitu, aga lühikesed sõidud, soe päike ning kosutav söök tegid ürituse päris nauditavaks.

Kahepäevane võistlus toimus plaanitud mahus. Kõikidele klassidele peeti kokku kaheksa võistlussõitu. Klubivõistlusele kohaselt võeti riske ehk tavapärasest enam, mistõttu põnevust jagus kõigile, algusest kuni lõpuni.

Lapsed olid jaotatud vanuse, varustuse ja raja pikkuse järgi nelja erinevasse klassi – Techno Plus, Techno 293 U17, Techno 293 U15 ja kõige noorematele Laste klass. Techno Plus parim oli Jakob Tuubel (NYCS). T293 U17 klassi võitis Lisett Aasmets (TPLK), teine Aksel Haava (TPLK) ja kolmas Karl Sören Tamm (NYCS). T293 U15 klassis saavutas esikoha Remi Marten Rajasalu (TPLK), teine Lukas Tuubel (NYCS) ja kolmas Art Robert Pedajas (NYCS). Laste klassi võitis Johanna Lukk (NYCS), teine Pärt Evald Kullerkupp (NYCS) ja kolmas Paul Tuubel (NYSC).

Techno Plus parim – Jakob Tuubel

Techno 293 (U17) võitja – Lisett Aasmets

Techno 293 (U15) võitja – Remi Marten Rajasalu

Laste klassi võitja – Johanna Lukk

Võistlusele olid oodatud ka purjelaua olümpiaklassi IQFoil võistlejad. Osavõtt jäi siin miskipärast oodatust väiksemaks, aga esikolmik siis seekord järgmine. Võitja oli noor Oskar Lillepea (BTE). Teise koha saavutas Emma Viktoria Millend (TPLK) ja kolmas Valde Villing (BTE).

IQFoil võitja – Oskar Lillepea

Kõige rohkem oli osavõtjaid purjelaud Raceboard klassis. 13 võistleja seas saavutas esikoha Raivo Saarm (Pirita surfiklubi) ja teise koha Andrus Jõgi. Kui kaks esimest kasutasid nö “päris” Racebord klassi varustust, siis järgnevad omasid alternatiivset (laste) varustust. Nii oligi siin kolmandast kuni kuuenda kohani täiesti omaette konkurents. Sellest seltskonnast saavutas võidu, ehk Raceboard klassi kolmanda koha seekord Lisett Aasmets (TPLK).

Raceboard võitja – Raivo Saarm

Juba järgmisel nädalavahetusel peetakse Noblessneri sadamas Raceboard klassi Eesti meistrivõistlused. Eks näeb kes meil tiitlivõistluse parimad on.