Eestlased jõudsid Kielis medalisõitu


Karl-Martin Rammo foto: Ott Kallas

Täna peeti viimased finaalsõidud Põhja-Saksamaal toimuval Kieler Woche regatil, mis on EUROSAF Champions Sailing Cup 2014 viimaseks etapiks. Homsetes medalisõitudes võitlevad kõrgete kohtade eest Marjaliisa ja Elise Umb, Deniss Karpak, Karl-Martin Rammo, Lauri Väinsalu.

21-25. juunil toimuval Kieler Woche’l peetakse homme medalisõidud iga klassi kümnele parimale.

Täna purjetati Kielis vaiksetes ja keerutavates tuultes.

Karl-Martin Rammo (ROPK/TJK), kes võistleb Laser Standard klassis, lõpetas tänase sõidu 15. kohaga ja läheb medalisõitu teiselt positsioonilt. Punktivahe liidriks tõusnud sakslase Philip Buhliga on 3 punkti. Kaarel Kruusmägi (SMS) lõpetas regati 36. kohaga ja Kristjan Raus (ROPK) 65. kohaga.

Deniss Karpak (KST) võitis tänase vaikse tuule sõidu ning on enne medalisõitu 4. positsioonil. Juhtpositsiooni haaras enda kätte rootslane Björn Allansson, kes on Karpakist kahe punkti kaugusel. Lauri Väinsalu (ROPK) oli täna 19-s ja läheb medalisõitu 10. kohalt.

470 naiste klassis purjetasid õed Marjaliisa ja Elise Umb (PSS Maru) täna kaks korda 4-ks ning lähevad medalisõitu 7-na. Esikohale tõusid täna austerlannad Lara Vadlau ja Jolanta Ogar.

Laser Radial klassis täna ei saadud sõite kirja. Anna Pohlak (TJK) lõpetas regati 16, Annegret Unnuk (ROPK) 25. kohaga ning Liise Köösel (ROPK) 28. kohaga. Liidrina läheb medalisõitu sakslanna Lisa Fasselt.

Võistluse koduleht: http://livecenter.kieler-woche.de/en/

EUROSAF Champions Sailing Cup 2014 koosneb neljast etapist. Sarja avaregatt, Trentino Garda Olympic Week, peetakse 7.-11. mail Itaalias Garda järvel. Sellele järgneb 20.-24. mail Hollandis Medemblik’is toimuv Delta Lloyd Regatta. Kolmas osavõistlus, Sail for Gold regatt, peetakse 2.-6. juunil Suurbritannias Weymouth’is ning sari lõppeb Kieler Woche’l, mis toimub 21.-25. juunil Saksamaal Kiel’is.

EUROSAF Champions Sailing Cup kodulehekülg: http://www.championssailingcup.org/

Eesti Purjetamiskoondist toetavad Vopak E.O.S., Liviko, NG Investeeringud, LTT ja Matek.

Deniss Karpak. Foto autor: Ott Kallas
Deniss Karpak.
Foto autor: Ott Kallas
Avaldatud: 24.juuni kell 07:36