Eestlased hoiavad 49er Soome GP-l jätkuvalt liidripositsiooni

Foto autor: Kätlin Tammiste

Foto autor: Kätlin Tammiste

Möödunud nädalavahetusel toimusid Helsingis 49er Soome Grand Prix võistlussarja III ja IV etapp, kus olid Soome purjetajatele head konkurentsi pakkumas ka kolm Eesti paatkonda.

Mõlemal etapil tuli purjetajatel oma oskused proovile panna tugevamates tuultes, suured kiirused ja ootamatud ümberkäimised pakkusid aga rohkelt põnevust ka pealtvaatajatele.

Laupäevased võistlussõidud peeti väga keerutavas ja pagilises maatuules tugevusega 7-11 m/s. Kvalifikatsioonisõitude parimaks osutus Eesti paatkond Tõnis Haavel ja Lenart Kivistik kohtadega 2,1,1 ning nad pääsesid sellega otse kuldfinaali. Kuldfinaalis pakkus põnevust peale tulnud tugev pagi, mille tagajärjel kuuest paatkonnast viis ümber käisid. Kuldfinaali võitis ainsana püsti jäänud Soome paatkond Joonas Lindahl ja Joel Tykkylainen, kiirelt tegutsenud Eesti paatkond Tõnis Haavel ja Lenart Kivistik lõpetasid kuldfinaali ning antud etapi teise kohaga. Tüdrukute paatkond Kätlin Tammiste ja Anna Maria Sepp lõpetasid esimesed kaks kvalifikatsioonisõitu viienda kohaga, kuid olid õnnetu ümberkäimisega saadud jalavigastuse tõttu sunnitud järgmistest sõitudest kõvale jääma. Kolmas Eesti paatkond Eerik Luka ja Martin Kaal antud võistluspäeval ühtegi sõitu ei lõpetanud.

Pühapäevaseid sõite iseloomustas samuti tugev, kuid stabiilsem meretuul 8-10 m/s. Kvalifikatsioonisõitudes olid järjekordselt parimad Tõnis Haavel ja Lenart Kivistik kohtadega 2,1,1. Ka kuldfinaalis näitas meie paatkond kõrget taset ning edestas teisi konkurente kindla edumaaga. Hetkel püsivad Tõnis Haavel ja Lenart Kivistik ka võistlussarja üldliidritena. Teisel Eesti paatkonnal Eerik Lukal ja Martin Kaalul tuli kvalifikatsioonisõitudes ette materiaaltehnilisi probleeme, mistõttu lõpetasid sõidud kohtadega 10,10,9 ning kuldfinaali ei pääsenud. Tüdrukute paatkond Kätlin Tammiste ja Anna Maria Sepp möödunud võistluspäeval saadud vigastuse tõttu antud etapil kaasa ei teinud.  

Avaldatud: 17.juuni kell 09:06