Eesti ja Soome avamerepurjetamise ORC klassi meistrivõistlused regati Baltic Offshore Week raames sel nädalalõpul Tallinnas


Foto autor: Aleksandr Abrosimov

Täna kell 10 algab regati Baltic Offshore Week (BOW) pikk avamerepurjetamise etapp, mille kulgu on reaalajas võimalik jälgida Postimehe portaali vahendusel jahtidele paigutatud GPS-träkkerite abil.

Laupäeval ja pühapäeval peetakse Tallinna lahel lühirajasõidud, mida saab otseülekandena vaadata Postimehe vahendusel. Mõlemal päeval algab võistlus kell 11 hommikul, ka ülekannete algused on mõlemal päeval samal ajal.

Regatti Baltic Offshore Week (BOW), mille raames selguvad Eesti ja Soome avamerepurjetamise ORC klassi meistrid, on enam-vähem vaheldumisi aastatel peetud Soome lahe põhja- ja lõunakaldal juba alates aastast 2008. Tänavu on regati võõrustamise kord jälle eestlaste käes ning regatt toimub 14.-17. juunil. Regatt avati 14. juunil kell 18 Pirital, Kalevi Jahtklubis.

Sel aastal on regatile registreerunud 48 meeskonda Soomest ja Eestist.  Vaata registreerunute nimekirja SIIT.

Regati kodulehekülg balticoffshoreweek.org

Regati Facebooki lehekülg Baltic.Offshore.Week

Avamerepurjetamise ORCi ja IRC klassi Eesti meistrivõistlusteks oli BOW 2008.a ja 2009.a. Vahepealsetel aastatel selgusid Eesti  ORC klassi meistrid Muhu Väina regatil, kuid aastast 2014 on Eesti meistreid selgitatud aina kasvavas tugevas konkurentsis jällegi BOWi raames, millel tüüpiline ORC klassi tiitlivõistluse formaat.

Viimasel kahel aastal on kahes – A ja B grupis – omavahel mõõtu võtnud ca 40 jahti. Regati väga tugevat taset näitab see, et võidud on koju viinud maailmas tiitleid noppinud meeskonnad.

Kaks aastat järjest, 2016 ja 2017 on B grupi võitjaks tulnud ORC Euroopa kulla ja hõbeda omanik, Aivar Tuulbergi Katariina II; A grupis tuli 2016.a. Soome ja Eesti meistriks X-41 maailmameister aastast 2012 Aaro Cantelli Normet Soomest ning möödunud aasta BOWi A grupi võitja, Martin Estlanderi Xini Freedom Soomest, krooniti pärast BOWi Poolas ka ORC Euroopa meistriks. Neile tiimidel on alati kõva konkurentsi pakkunud muidugi suur hulk teisi tugevaid tiime nii Eestist kui ka Soomest.

Tekst: Piret Salmistu, Kalevi Jahtklubi

Avaldatud: 15.juuni kell 10:56