Deniss Karpak on purjetamise maailma edetabelis 7. positsioonil


Deniss Karpak foto: Riina Ramst

Uusimas Rahvusvahelise Purjetamisliidu maailma edetabelis hoiab Deniss Karpak 7., Karl-Martin Rammo 12. ja Lauri Väinsalu 16. kohta.

Finn klassis asub eelmises edetabeli väljalaskes 4. kohta hoidnud Deniss Karpak (Karpak Sailing Team) seekord 7. real. Lauri Väinsalu (Rein Ottosoni Purjespordikool) on 16. ja Martti Kinkar (ROPK) 93. kohal. Tabelit juhib horvaat Ivan Kljakovic Gaspic.

Laser Standardil on Karl-Martin Rammo (ROPK/Tallinna Jahtklubi) tõusnud 12ndaks. Kaarel Kruusmägi (Saaremaa Merispordi Selts) aga on 113. kohal. Esikohta hoiab horvaat Tonci Stipanovic.

Naiste RS:X purjelauaklassis on Ingrid Puusta (Noblessneri Jahtklubi) 30. real. Juhtkohal on itaallanna Flavia Tartaglini.

Anna Pohlak (TJK) on Laser Radial klassis 36. ning Anne-Mari Luik (ROPK) 149. kohal. Ränkingu tipus troonib hollandlanna Marit Bouwmeester.

Marjaliisa Umb ja Elise Umb (Purjespordiselts Maru) on naiste 470 klassis 40. kohal. Esimene positsioon kuulub Prantsusmaa naiskonnale Camille Lecointre ja Helene Defrance.

49erFX klassis on Kätlin Tammiste ja Anna Maria Sepp (ROPK) värskes edetabelis 69. kohal. Juhib Brasiilia tiim Martine Soffiatti Grael ja Kahena Kunze.

Johannes Ahun (NYC), kes võistleb meeste RS:X klassis, on ränkingus 168. positsioonil. Liidriks on brasiillane Ricardo Santos.

49er klassis on Tõnis Haavel ja Lenart Kivistik (NYC) asetunud 173. reale. Esikoht kuulub hetkel taanlastele Jonas Warrer’ile ja Peter Lang’ile.

ISAF maailma edetabel järjestab purjetajad nende viimase 12 kuu jooksul saavutatud parimate võistlustulemuste põhjal. Regatil kogutud punktisumma sõltub kolmest tegurist: võistluse reiting, võistlejate arv regatil ning sportlase tulemus võistlusel. Punkte on võimalik saada ISAF Grade’i omavatel regattidel võisteldes. Edetabeli esinumber on kõrgeima punktide arvuga sportlane kuue regati lõikes. Järgmine edetabelijärjestus avaldatakse 28. juulil.

ISAF maailma edetabel: http://www.sailing.org/rankings/

Avaldatud: 03.juuni kell 07:18