Brigita Viilop saavutas Noorte OM-l 15. koha


Techno 293 tüdrukud stardis foto: ISAF

II noorte olümpiamängud toimuvad Nanjingis 16.-28. august. Kaheteistkümne päeva jooksul on võistlustules enam kui 3800 noort sportlast vanuses 15-18 eluaastat. Eesti eest võistlevad neil mängudel 17 noort sportlast seitsmel spordialal: jalgrattaspordis, judos, kergejõustikus, 3×3 korvpallis, purjetamises, sulgpallis ja ujumises. Eesti purjelaudureid esindab Nanjingis Tallinna Purjelauakooli kasvandik Brigita Viilop.

18.aug.
Täna alustasid purjelaudurid kvalifikatsioonisõite. Brigita Viilop sai esimeses sõidus 20., teises 15. ja kolmandas 12. koha. Esimese võistluspäeva kokkuvõttes on Viilop 17. kohal, kaotades eelpool olevale konkurendile kolme punktiga ja edestades lähimat jälitajat ühe punktiga.
2.päeva video

19.aug.
Kehvade tuuleolude tõttu edasi lükatud purjelaudurite kaks kvalifikatsioonisõitu toimuvad homme, kokku on homme kavas kolm sõitu. Brigita Viilop on eilsete sõitude järel 17. kohal.

20.aug.
Täna jätkusid ka purjelauasõidud, kus meie Brigita on heasse sõiduvette sattunud – 1. sõidust sai Brigita kirja 5. koha, 2. sõidust 18. koha ja 3. sõidust 11. koha. Super! Homme ootavad ees 2 järgmist sõitu.
Tänaste heade sõitudega tõusis Brigita kuue sõidu kokkuvõttes 14. kohale.
4.päeva video

21.aug.
Kehvade tuuleolude tõttu lükkusid tänased purjelaua kvalifikatsioonisõidud edasi. Brigita Viilop on eilsete heade sõitude järel üldarvestuses 14. kohal.

22.aug.
Tuul ei soosinud ka täna purjelaudureid ja planeeritud neli sõitu tühistati. Kuna enne medalisõite peab igas võistlusklassis vähemalt kuus kvalifikatsioonisõitu tehtud olema ja see nõue on täidetud, siis tänaseid sõite edasi ei lükatud ja homme toimub üks medalisõit igas võistlusklassis. Juhul kui laupäeval samuti tuult ei ole, lükatakse sõit pühapäevaks. Brigita Viilop alustab medalisõitu 14. kohalt.

22.aug.
Tänaseks planeeritud purjetamise medalisõidud jäid halva ilma tõttu ära ja tõsteti ümber homseks. Juhul kui ilm ka homme purjetajaid ei soosi, võetakse lõpliku paremusjärjestuse aluseks kuue siiani peetud sõidu edetabel. Eesti purjelaudur Brigita Viilop on praegu 14. kohal.

23.aug.
Täna õnnestus viimaks ka purjelauduritel veele saada. Medalisõidu 18. koht andis Brigita Viilopile kokkuvõttes 21 osaleja seas 15. koha.

24.aug.
Eesti koondis saabub Hiinast tagasi 29. augustil. Enamik koondisest tuleb kell 17.00 Helsingist saabuva lennuga.

Tulemused

Noore olümpiakoondise etteastetele (v.a jalgratta- ja purjetamisvõistlustele) saab kaasa elada otseülekannete vahendusel ROK-i kodulehe võiYouTube’i kanali vahendusel, samuti Androidile ja iOS-ile kohaldatud Olympic TV äppi kaudu. Eesti sportlaste võistluste ajakava ja otseülekannete kava leiab EOK Nanjingi erilehelt, sportlaste käekäiku saab jälgida ka Olen Olümpiafänn Facebooki lehe kaudu. Tulemused lähevad üles Nanjingi noorte olümpiamängude ametlikule veebilehele.

Tekst: Tõnis Kask, EPL

Avaldatud: 26.august kell 12:16