Annika Valkna sai PWA Türkmenistani MK etapil 10. koha


Annika Valkna EST 146. Foto autor: PWA/John Carter

Professional Windsurfers Asoociation’i (PWA) maailma karikasarja slaalomi etapp toimus 1.-6. juulil Türkmenistanis Awazas, Yelkeni jahtklubis Kaspia mere kaldal. Eestlastest osales võistlusel meie parim naisslalomist Annika Valkna, kes sai 10. koha.

Võistlus toimus kohas, kus nii osalejatel kui korraldajatel puudus eelnev võistluspraktika. See tegi ürituse ühest küljest huvitavaks, kuid teisalt ka ettearvamatuks.

Terve võistlusnädala jooksul valitsesid äärmiselt vaiksed ja muutlikud tuuleolud, mis tegi sõitude korraldamise väga keeruliseks. Seoses nappide tuuletingimustega (klassireeglite järgi on miinimumtuul stabiilsed 7 sõlme) katkestati väga paljud sõidud, mis tähendas sportlastele lisapingutust ning viibimist pikki tunde ligi neljakümnekraadises kuumuses.

TN14_sl_Annika_Valkna_cruising
Annika Valkna EST 146
Foto autor: PWA/John Carter

Naiste arvestuses viidi läbi kaks ringi võistlussõite. Kokkuvõttes tegi Annika Valkna siiani oma parima PWA MK etapi tulemuse, saavutades väga tubli 10. koha. Tema kohad sõitudes olid 13 ja 7.

Võitis prantslanna Delphine Cousin kaasmaalanna Valerie Ghibaudo ja türklanna Lena Erdili ees.

Annika Valkna järgmine etteaste PWA MK sarjas toimub augusti lõpus Türgis Alacatis.

Tulemused: http://www.pwaworldtour.com/index.php?id=193&tx_pwaevent_pi1[showUid]=220&tx_pwaevent_pi1[ediscipline]=625&cHash=2d2e1b2092581f3f2247aa04714172b3

Annika Valkna blogi.

Andres Valkna kirjeldab värvikalt üritust Team Jahe blogis.

Avaldatud: 08.juuli kell 08:54