ÅF Offshore Race’lt Eestisse III koht


Jaht Silva ESS Kalev Jahtklubist saavutas Rootsis ÅF Offshore Race (Gotland Runt) regatil klassis ORC C III koha. Jahi kapteniks oli seekord Kiur Põld, meeskonda kuulusid Sten Pertens, Siim Käba, Eva Jakunin, Kai Lõppe, Jaanus Talp ning Kristian Allikmaa Saaremaalt.

ORC klassi üldarvestuses, kus osalejateks olid kogu Rootsi paremik, saadi hinnatav IV koht.

Klassis SRS A sai Tallinna Jahtklubi jaht Pegasus 27. koha. Jahi kapteniks Rolf Relander ning meeskonda kuulusid Matti Kangaspuro, Esa Sorvali, Mikko Paavola, Indrek Essenson, Juhan Pukk, Tormis Luhaäär, Kadri Parikas ning Petteri Gunthe.

Stockholmi südalinnas startival, ümber Gotlandi kulgeval ning Sandhamnis lõppeval 354 miili pikkusel regatil startis 233 jahti. Äärmiselt nõrkades ja muutlikes tuuleoludes toimunud sõidus jätkus pinget kui ka dramaatikat lõpuni. Nii näiteks langes eelviimasel 45 miili pikkusel lõigul viimaste aastate parim Rootsi EMi ja MMi amatöörmeeskond Team Pro4U liidergrupist 7.-ndaks. Jaht Silva meeskonnal kulus raja läbimiseks 80 tundi ja 33 sekundit. Vaheajavõtu punktides olid Silva kohad 9, 6, 9, 10, 5, 4, 6, 6, 3. Enamus ajast oli tuule kiirus 3-4 m/s. Esines päris tuulevaikust kui ka vähe äkilisemaid puhanguid, nii 6-7 m/s. Sai nautida päikest või varjuda vihma eest, nautida Gotlandi vaateid või hoopiski päikesetõusu või äiksenooli. Äärmisel oluliseks osutus õige taktika ja ilmaolude tundmine ning teisalt ladus meeskonnatöö sõidu lõpuni. Hea meeskonnatöö aluseks on aga korralik söök ja jook!

ÅF Offshore Race koduleht: http://www.ksss.se/AFOR2014/

jaht Silva meeskond
jaht Silva meeskond
Avaldatud: 05.juuli kell 06:35