49erFX ja 49er klasside EM-il lõppes kvalifikatsioon


Kätlin Tammiste ja Anna Maria Sepp Foto autor: Drew Malcolm

Poolas Gdynias toimuvatel skiff-purjekate 49erFX ja 49er Euroopa meistrivõistlustel lõppes eile kolm päeva väldanud kvalifikatsioon, mille tulemuste alusel Kätlin Tammiste ja Anna Maria Sepp jätkavad võistlust hõbegrupis ning vennad Roihud pronksgrupis.

49erFX klassis praegu Euroopa riikide arvestuses 25. ning avatud arvestuses 33. positsioonil olevad Kätlin Tammiste ja Anna Maria Sepp finišeerisid kvalifikatsioonisõitudes valdavalt teise kümne kohtadega, parimaks tulemuseks on neile seni olnud 8. koht. Tänasest algavates finaalsõitudes purjetavad neiud hõbelaevastikus.

49er klassis on Juuso ja Henri Roihu kvalifikatsiooni järel EM-i arvestuses 57. ja avatud arvestuses 77. kohal, millega nad seilavad edasi pronksfliidis.

Juuso ja Henri Roihu Foto autor: Drew Malcolm
Juuso ja Henri Roihu
Foto autor: Drew Malcolm

49erFX-il juhivad norralannad Helene Naess ja Marie Ronningen ning 49er-il poolakad Lukasz Przybytek ja Pawel Kolodzinski.

EM-i formaat koosneb pühapäevast teisipäevani toimunud kvalifikatsioonisõitudest, mille alusel mõlema klassi 25 parimat paatkonda pääsevad kuldgruppi ja ülejäänud purjetavad edasi hõbe- ja pronksgruppides, kolmapäevast reedeni toimuvatest finaalsõitudest ning reede pärastlõunal peetavatest medalisõitudest, kus osalevad mõlema klassi kümme parimat paatkonda.

EM-i kodulehekülg

Eesti Jahtklubide Liit seisab igapäevaselt purjespordi ja huvimeresõidu arendamise eest Eestis. Tegutseme järjekindlalt selle nimel, et purjetamise harrastajate, tippsportlaste ja regattide arv Eestis kasvaks aasta aastalt. Liidu eesmärgiks on kaasa aidata meie purjesportlaste tippkonkurentsi jõudmisele rahvusvahelistel tiitlivõistlustel ja tuua Eestisse kõrgetasemelisi purjetamisvõistlusi. Meie unistus on, et juba lähiaastail saame Eestis võõrustada mõnd maailmaklassi purjetamisregatti, näiteks Purjetamise Maailma Karika finaali või isegi Volvo Ocean Race’i. Hoiame Eesti kui mere- ja purjetamisriigi mainet aus.

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Strand, Eesti Meedia, Helly Hansen, Matek ja LTT.

Avaldatud: 11.juuli kell 10:35