Volvo Ocean Race’i võitis Dongfeng Race Team

Dongfeng Race Team. Foto autor: Pedro Martinez/Volvo Ocean Race

Nii Volvo Ocean Race purjetamisvõistluse viimase, Rootsist Göteborgist Hollandisse Haagi viinud etapi kui kogu üheteistkümnest etapist koosnenud regati võitis hiinlaste Dongfeng Race Team.

Skipper Charles Caudrelier’i käe all seilava Dongfeng Race Team’i jaoks oli 970-miilise üheteistkümnenda etapi esikoht üldse kogu võistluse esimene etapivõit. Küll aga olid nad Göteborgist startides koos hispaanlaste MAPFRE ja hollandlaste Team Bruneliga võistluse kokkuvõttes poodiumikohtade taotlejateks. Etapi kestel olid kõik kolm vahelduvalt ka liidripositsioonil, kuid lõpu eel tehtud konkurentidest erinev marsruudi valik aitas 16-minutilise eduga esimesena üle finišiliini Dongfeng Race Team’i.

Göteborg-Haagi etapi teise koha saavutas hollandlaste team AkzoNobel ning kolmanda MAPFRE. Volvo Ocean Race’i kokkuvõttes tuli teisele kohale Xabi Fernandez’e juhitav MAPFRE ning kolmandale kohale Bouwe Bekking’i käe all võistelnud Team Brunel.

Haagis leidis aset Volvo Ocean Race’i ajaloo kõige tihedam finiš ning esimest korda võitis võistluse Hiina lipu all seilav tiim.

Volvo Ocean Race on purjetamise märgiline võidusõit ümber maailma ja professionaalsete meeskondade ülim proovikivi. Võidusõit sai alguse 1973. aastal Whitbread Round the World Race nime all ning senise 12 sõidu jooksul on osavõtjaid kogunenud üle 2000 purjetaja. 2017-2018 võidusõit algas Alicantes, Hispaanias 22. oktoobril ja lõppes Haagis, Hollandis. Võistlusdistants koosnes üheteistkümnest etapist kokku üle 45000 meremiiliga (üle 83000 kilomeetri), mis viisid purjetajad 12 suurlinna kuuel kontinendil. Volvo Ocean Race peetakse üheks mentaalselt ja füüsiliselt raskeimaks võistluseks maailmas.

*punktivõrdsus lahendatakse 30. juunil Haagis toimuva lühirajasõiduga

Eesti Jahtklubide Liit seisab igapäevaselt purjespordi ja huvimeresõidu arendamise eest Eestis. Tegutseme järjekindlalt selle nimel, et purjetamise harrastajate, tippsportlaste ja regattide arv Eestis kasvaks aasta-aastalt. Liidu eesmärgiks on kaasa aidata meie purjesportlaste tippkonkurentsi jõudmisele rahvusvahelistel tiitlivõistlustel ja tuua Eestisse kõrgetasemelisi purjetamisvõistlusi. Meie unistus on, et juba lähiaastail saame Eestis võõrustada mõnd maailmaklassi purjetamisregatti, näiteks Purjetamise Maailma Karika finaali või isegi Volvo Ocean Race’i. Hoiame Eesti kui mere- ja purjetamisriigi mainet aus!

Avaldatud: 27.juuni kell 10:44