Tallinna talisurfi meistritiitel läks Lätti

Slaalomi start. Foto autor: Enda Pärisma/slaalom.ee

Tallinna Meistrivõistlused talisurfis peeti 9.-10. märtsil Harku järvel. Hoolimata nädala algul sadanud paksust lumest ja reedesest sulast, mis korraldajaid muretsema pani, osutusid olud lõpuks paremaks kui oodata osati. Tuult jagus mõlemale päevale ning kevadiselt soe päike hoidis üleval kogu nädalavahetuse meeleolu.

Tiitlit kogunes jahtima 13 talisurfarit, kõik kelgu klassi võistlejad. Tugevat konkurentsi pakkusid naaberriikide võistlejad Lätist ja Soomest. Kahju, et hoolimata lohelaudurite suurest hulgast Eestis jagub võistlemise huvi vaid üksikutele. Lohe klassi osalus oli seekord alla arvestuse miinimumi.

Slaalom Foto autor: Enda Pärisma/slaalom.ee
Slaalom
Foto autor: Enda Pärisma/slaalom.ee

Kuna olud olid head, said kelgud mõlemal päeval sõita nii põnevat slaalomi distsipliini kui ka klassikalist purjetamise kursisõitu. Kokku tehti lausa 15 slaalomi sõitu ning 8 kursisõitu. Tallinna meister selgus mõlema distsipliini summas, talisurfi slaalom.ee fun-arvestuses oli aga tegu kahe etapiga – slaalom ja kurss.

Tallinna Meistrivõistluste üldarvestuse poodium jagunes sõbralikult kolme osalenud riigi vahel: meistritiitli võitis lätlane Aleksandrs Leontjevs. Teine koht jäi Eestisse Raul Mihkel Antonile Tallinna Noblessneri Jahtklubi purjetamiskoolist (NYCS) ning kolmas koht läks Soome Feodor Gurvitsale.

Üldarvestuse poodium Foto autor: Enda Pärisma/slaalom.ee
Üldarvestuse poodium

U20 noortearvestuses saavutas kolmanda koha Jakob Heinrich Tuubel, teise koha Joonas Väär ja esikoha Raul Mihkel Anton, kõik noored esindavad NYCS klubi. Naiste au hoidis üleval Marta Arete Sokk (NYCS), olles seega naisteklassi esimene, ühtlasi noorteklassi neljas.

U20 poodium Foto autor: Enda Pärisma/slaalom.ee
U20 poodium

Marta Sokk Foto autor: Enda Pärisma/slaalom.ee

Marta Sokk

Tallinna MV arvestuses saavutas grand master vanusearvestuses kolmanda koha eestlane Valeri Filippov, teise koha Raivo Saarm ning esikoha Aleksandrs Leontjevs. Parim võistleja masterite arvestuses oli Feodor Gurvits, teisel kohal Jüri Reitel.

Slaalomi esikolmiku moodustasid lätlane Aleksandrs Leontjevs, järgnes soomlane Feodor Gurvits ja kolmandaks tuli Raivo Saarm. Kursisõidus oli samuti esimene Aleksandrs Leontjevs. Teise koha saavutas Raul Mihkel Anton ning kolmas oli taas Raivo Saarm.

Külalisvõistlejatele meeldib meie võistluste kvaliteet ja nii väisavad nad meie starte lausa mitu korda hooaja jooksul. Tiitlivõitja Aleksandrs Leontjevs kiitis head korraldust, tugevaid konkurente ning toredat seltskonda.

Tulemused: slaalomkursisõitüldarvestus

Pildid: Aleksandr AbrosimovEnda Pärisma

Tallinna Talisurfi MV 2019 korraldas slaalom.ee meeskond. Võistlust toetas Tallinna Spordi- ja Noorsooamet.

Teksti autor: Enda Pärisma

Avaldatud: 11.märts kell 04:31