Tallinna Sadam Purjetamise Eesti meistrid selgusid mitmekesistes oludes

Hugo Rasmus Vaino ja Uko Rasmus Tiidemann. Foto autor: Riina Ramst

Tallinna Sadam Purjetamise Eesti meistrivõistluste otsustava finaaletapi, Tallinna Nädala regati järelon paika pandud käesoleva hooaja Eesti meistrid olümpiaklassides Laser Radial, Laser Standard, RS:X ja 470, noortepaatidel RS Feva ja 29er, F18 katamaraanidel ning Formula ja Techno 293 purjelaudadel.

Täna valitsenud eelneva kahe tormipäevaga kontrastsetes vaikse ja keerutava tuule tingimustes oli võimalik peale hommikul fliidisõitude seeria lõpetamist viia pärastlõunal Tallinna Vanasadama kruiisikai kõrval pealvaatajate silme all läbi vaid 470 klassi medalisõit ja RS Feva finaalid, ülejäänud võistlusklassides said seekord parimad selgeks vaid fliidisõitude põhjal.

Laser Radialil oli seitsme sõidu kokkuvõttes regati parim Anna Pohlak (Tallinna Jahtklubi). Teise koha autasu teenis välja Tavo Annus (Rein Ottosoni Purjespordikool) ning kolmandaks tuli Anne-Mari Luik (ROPK). Täpselt sama on tänavu ka Radial klassi Eesti MV esikolmiku lõppjärjestus.

Laser Standard klassis purjetas end võidule Mihkel Väli (ROPK) Martin Aruja (ROPK) ja Georg Haudi (ROPK) ees. Eesti meister on aga sarja finaalregatist samal ajal toimunud Qingdao MK etapil võistlemise tõttu eemale jäänud Karl-Martin Rammo (ROPK/TJK), teine Väli ja kolmas Haud.

RS:X purjelaual saavutas regati võidu Ingrid Puusta (Noblessneri Jahtklubi). Teine koht kuulub soomlannale Tuuli Petäjä-Sirenile ja kolmandaks tuli Marcus Pertelson (Tallinna Purjelauakool). Eesti MV sarja võitja on aga hoopis Rainer Kasekivi (TPLK), teine Pertelson ja kolmas Aarto Pihlapuu (TPLK).

Kahepaadil 470 teenisid võistluse esikoha välja Marjaliisa ja Elise Umb (Purjespordiselts Maru), järgnemas Alari Lagle ja Siim Jõeväli (ROPK) ning Mari Põldmaa ja Johanna Poksi (TJK). Eesti meistri tiitlid aga kuuluvad hooaja kokkuvõttes just Põldmaale ja Poksile, õdedele Umbidele läks teine koht ning kolmandad on Ilmar Rosme ja Enely Liepkalns (ESS Kalev Jahtklubi).

Marjaliisa ja Elise Umb. Foto autor: Riina Ramst
Marjaliisa ja Elise Umb.
Foto autor: Riina Ramst

Noorteklassis RS Feva võitsid kuldfinaali Hugo Rasmus Vaino ja Uko Rasmus Tiidemann (ROPK), teiseks seilasid end Kaarel ja Mihkel Paal (KJK) ning kolmandaks Jasper Rufus Rytövaara ja Tobias Reiter (TJK). Otsustavas sõidus pakkusid neile hõbefinaali võitjatena konkurentsi Veronika Kuvatova ja Hannah Tuulas (NYCS/KJK). Vaino ja Tiidemann seilasid end ka aasta kokkuvõttes Eesti meistriteks. Teise koha saavutasid sarjas Rytövaara ja Reiter ning kolmanda vennad Paalid.

Juuso ja Henri Roihu (TJK) on Tallinna Nädala regati võitjad 29er’il Ardi ja Paul Bogdanovi (TJK) ning Mari-Ann Raudi ja Maris Seersandi (TJK) ees. Täpselt sama on Eesti MV sarja esikolmik.

Formula purjelaual surfas võidule John Kaju (Saaremaa Surfiklubi). Tristen Erik Kivi (SSK) tuli teisele kohale ning kolmanda koha tulemuse tegi Erno Kaasik (Team Extreme). Samad mehed moodustavad Eesti MV esikolmiku, kuid siin on Kaju järel teine Kaasik ning kolmas Kivi.

Katamaraanil F18 olid võistluse parimad Andres Laul ja Ain Roosma (NYC) Uku Kuuski ja Aivar Soo (Haapsalu Jahtklubi) ning soomlaste Eppu Kärki ja Juha Haanperä ees. Ka Eesti MV kuldmedalid on teeninud välja Laul ja Roosma, hõbedased autasud lähevad Jüri Saarnakile ja Rasmus Tamrele (NYC) ning pronksised medalid August Luurele ja Erki Laurile (NYC).

Andres Laul ja Ain Roosma. Foto autor: Riina Ramst
Andres Laul ja Ain Roosma.

Techno 293 klassi alla 17 aastaste hulgas saavutas esikoha lätlanna Nikola Cepleniece, teiseks tuli Gregor Schneider (TPLK) ja kolmanda koha sai Läti võistleja Alberts Mihnenoks. Just Schneiderile kuulub Eesti MV sarja kokkuvõttes meistritiitel Serafima Afanasieva (NYCS) ja Martin Kipperi (TPLK) ees.

Alla 15 aastaste Techno 293 purjelaudurite seas on võitja lätlanna Annija Punte, teine samuti lõunanaaber Emils Punte ning kolmas Renar Roolaht (TPLK). Eesti meister on tänavu Raul Mihkel Anton (NYCS), järgnemas Roolaht ja Daniel Schneider (TPLK).

Laser Radialil võistles regatil 20 ja Laser Standardil 8 purjetajat. RS Feva klassis oli võistlustules 14, 29er’il 9, 470 klassis 3 ja F18 klassis 10 paatkonda. Purjelauadadel võistles RS:X klassis 15, Formulal 16 ja Techno 293 klassis 15 sportlast.

Tallinna Nädala regati korraldas Eesti 470 Klassiliit koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga.

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Tallinna Sadam, Marinepool, NG Investeeringud, LTT, Matek ja Planestar.