Taanis lõppes purjetamise MM. Eestlased teenisid kaks Tokyo OMi pääset

Aarhus 2018
2.-12. augustini toimus Taanis Aarhusis olümpiaklasside purjetamise MM. Kõik 1400 purjetajat 90. riigist võistlesid parima võimaliku koha eest MMil ning võimaluse eest juba nüüd välja sõita 2020. aasta Tokyo OMi pääse. Kahel eestlasel, Karl-Martin Rammol ja Ingrid Puustal, see õnnestuski.

Ott Kallas, Eesti Jahtklubide Liidu peasekretär, kes oli võistlustel algusest lõpuni kohapeal, võtab 10 päeva kokku järgmiselt: “Selleaastane MM toimus uskumatutes tingimustes. Ilm oli meie suurim sõber ja vaenlane –  mõni päev igatsesime väiksematki tuuleiili ja järgmisel jällegi palusime natukenegi rahulikumat puhangut. Ilmaoludest tingituna võib öelda, et võistlus oli kõikidele võistlejatele suurt väljakutset pakkuv ja parajalt keeruline. Seda enam on rõõmustav tõdeda, et Ingrid Puusta ja Karl-Martin Rammo sõitsid mõlemad oma seni parima MMi tulemuse. Eriti hea meel on selle üle, et nad võitlesid ka veel viimases sõidus võimsalt ja suutsid nii oma lõpptulemust parandada. Aarhusi MM-il jagati Tokyo olümpiale esimesed 40% riigi kohtadest. Seda juba 2 aastat enne olümpiaregatti. Esimesel võimalusel kvalifitseerumine annab meie olümpianormi täitnud purjetajatele juurde enesekindlust ja teadmist, et ettevalmistus on tehtud õigesti ning tuleb jätkata samal kursil. Teistel Eesti purjetajatel tuleb veel tööd teha, et sportlikku taset parandada ja olla järgmisel OM-i kvalifikatsiooni regatil 2019. aasta  MM-il heas vormis.”

Eesti sportlaste lõplikud tulemused 2018 MM-ilt olid järgmised:
RS:X klassis võistlev Ingrid Puusta oli lõpparvestuses 19. kohal.
Kokku peeti ses klassis 12 sõitu. Puusta parim tulemus sõitude lõikes oli 4. koht 5ndast sõidust.
RS:X klassis võistles kokku 62 purjetajat 29. riigist.

Laser-klassis saavutas Karl-Martin Rammo 17. koha.
Kokku pidas Rammo 10 sõitu. Parim koht pärineb 3. sõidust, kus Rammo lõpetas 3ndana.
Laser-klassis võistles kokku 165 sportlast 68. riigist.

Finn-klassis esindasid eestlasi Deniss Karpak ja Taavi Valter Taveter. 10. peetud sõidu tulemusena oli Karpak lõpparvestuses 35.  ja Taveter 72. kohal. Karpaki parim tulemus oma sõidugrupis oli 4. sõidust, kus ta lõpetas 6ndana ning Taveteri parimaks jäi hõbegrupi 19. koht 9ndast sõidust.
Kokku võistles Finn-klassis 90 purjetajat 42. riigist.

Laser Radial klassis jäi meie purjetaja Anna Pohlaku lõpptulemuseks 96. koht, seda 10ne peetud sõidu tulemusena. Pohlaku kõrgeimaks kohaks jäi finaalsõitude esimene sõit hõbegrupis, kus ta lõpetas 16ndana.
Kokku võistles Laser Radial klassis 119 naist 48. riigist.

49er klassis sõitnud Juuso ja Henri Roihu tulemuseks jäi 58. koht. Roihud tegid 12 sõitu ning nende kõrgeim koht pärineb võistluste avastardist, kus nad lõpetasid oma grupis 9ndal kohal.
49er klassis osales 86 paatkonda 32. riigist.

49er FX klassis purjetasid Kätlin Tammiste ja Anna Maria Sepp, lõppkokkuvõttes lõpetasid MMi 41. kohal. Tüdrukud pidasid 12 sõitu ning nende parimaks tulemuseks jäi neljas finaalsõit hõbegrupis, kus nad lõpetasid 1. kohal.
Kokku sõitis 49er FX klassis 60 paatkonda 25. riigist.