Saaremaa Merispordi Seltsi regatil autasustati Eesti Karika avaetapi parimaid

Jakob Haud. Foto autor: Riina Ramst

Roomassaares sai täna läbi Saaremaa Merispordi Seltsi regatt, kus Optimist, Zoom8 ja Laser 4.7 klass selgitasid ühtlasi välja EJL Olümpiapurjetamise Eesti karikasarja esimese etapi paremusjärjestuse. Sarja arvestuse väliselt oli võistlustules lisaks Laser Radial klass.

Tänane päev pani võistlusele ilusa punkti – ilm muutus järjest soojemaks ja päikeselisemaks. Tuul puhus põhjasuunast kiirusega keskmiselt 6 m/s ning maatuulega oli vesigi üsna sile.

Kõige nooremate purjetajate seas Optimist paadil teenis kõrgeima autasu välja Kaarel Paal ESS Kalev Jahtklubist. Teise poodiumikoha võttis Keith Luur (Pärnu Jahtklubi), kolmanda aga tema klubikaaslane Karsten Holter. Tüdrukutest oli edukaim lätlanna Agija Elerte Helen Ausmani ja Helen Paisi ees, mõlemad Kalevi Jahtklubist. Alla 13 aastaste arvestuse võitis Eduards Plavins Lätist, järgnemas Hugo Rasmus Vaino (Rein Ottosoni Purjespordikool) ning Helen Ausman. Alla 13 aastaste tüdrukute hulgas alistas Helen Ausman Veronika Kuvatova (Sailracing Academy NYCS) ning Kätlin Siimsoni (Nõuni Purjeklubi).

Klassis Zoom8 saavutas esikoha Jakob Haud (ROPK), järgnemas Marie Pihlas (Saaremaa Merispordi Selts), kes oli ühtlasi tüdrukutest parim, ning Sander Puppart (SMS). Neidudest tuli teiseks Mari-Ann Raud (Tallinna Jahtklubi) ja kolmandaks Kristina Erisalu (Haapsalu Purjespordikool).

Laser 4.7 klassis vormistas võidu koduvetel seilanud Mihkel Šesterikov Saaremaa Merispordi Seltsist pealinna noorte Mikael Ristmetsa (ROPK) ja Maris Seersandi (TJK) ees.

Laser Radialil osutus parimaks lätlane Madars Alvikis, alistades teiseks tulnud Georg Haudi ja kolmandana lõpetanud Tavo Annuse, mõlemad Rein Ottosoni Purjespordikoolist.

Võistlejaid oli kokku 117: Optimistil 56, Zoom8-l 36, Laser 4.7-l 11 ja Laser Radialil 14.

Saaremaa Merispordi Seltsi regati korraldas Saaremaa Merispordi Selts koostöös Kuressaare linna, AS-i Saarte Liinid ja Eesti Jahtklubide Liiduga.

EJL Olümpiapurjetamise Eesti Karikas koosneb kokku kaheksast regatist noorte- ja olümpiaklassidele. Eesti Karikas algas 30. maist 1. juunini Roomassaares toimunud Saaremaa Merispordi Seltsi regatiga. Teine regatt purjetatakse 13.-15. juunil Pärnu Purjetamisnädala raames, ning kolmas samadel kuupäevadel Tallinnas Eesti Balti Karikal. Neljandaks regatiks on samuti Tallinnas toimuvad Kalevi Jahtklubi meistrivõistlused 8.-10. augustil. Viies etapp, Saaremaa karikavõistlused peetakse 15.-17. augustil Roomassaares ning kuues, Tallinna Jahtklubi karikavõistlused 29.-31. augustil Lohusalus. Eelviimaseks osavõistluseks on 12.-14. septembril peetav Pärnu Sügisregatt ning viimaseks 26.-28. septembril aset leidev Tallinna Nädala regatt.

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, NG Investeeringud, LTT ja Matek.

Kaarel Paal. Foto autor: Riina Ramst